29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

VK: Chomutov popravili Gajecký s Hájkem

Po výhře v Ostré si hostouňský Sokol v dohrávce poradil doma s Chomutovem 4:1 (3:0).

První poločas se odehrával v režii útočníka Gajeckého. Na světelné tabuli ještě svítily nuly, když Marek rozehrál standardku na Kabeleho, ten poslal centr do vápna a Gajecký čelem otevřel skóre. Rychlejší gól Hostouň ještě v divizi nevstřelila. Gajecký nadělal hostům do konce poločasu spoustu starostí. Bohužel pro diváky musel ze zdravotních důvodů střídat.

Chomutov přešel přes půlící čáru sporadicky. Když se dostal k domácímu vápnu, končily centry v autu, v ofsajdu nebo u Kudrny. U protější branky mezitím své šance spálili Hájek, Kabele i Kulhavý. První dva si ale chuť nakonec spravili. Hájkovi do gólu nahrál jak jinak než hlavou Gajecký a Kulhavý dostal ideální přihrávku od Charváta.

Hosté nekladli odpor ani po návratu ze šatny a sokolové měli čas na kombinační fotbal. Čtvrtý gól zařídil v 53. minutě Patarocha milimetrovým centrem na Hájka. Ten o pět minut později sám před gólmanem odmítl hattrick.

Skóre se znovu měnilo dvacet minut před koncem. Dukát inkasoval po faulu červenou a Chomutovští přesilovku proměnili v čestný úspěch. Hostouň zápas zakončila střelou do tyče.

"Měli jsme dobrý nástup do zápasu a konec. Mezitím jsme neproměnili několik šancí. Přesto jsme si výhru bezpochyby zasloužili," komentoval zápas kouč Sokola Zdeněk Hašek.

Sokol v neděli hostí Nový Bor (17.00 h.).

Sestava Sokola: Kudrna (Kadlec) - Krndžija, Trapp, Dunderovič, Charvát, Kabele, Marek, Patarocha, Kulhavý, Gajecký. Hájek  (v druhém poločase střídali Motlík zraněného Gajeckého, Dukát za Patarochu, Linc za Hájka, Viduna za Krndžiju).

Góly: Gajecký, Hájek 2, Kulhavý