VAŠE KLADNO: Trenérské dialogy: Pihávek vs. Čurda

Na Kladensku patří mezi trenérská esa a my je ve vzájemném rozhovoru na chvíli spojili v seriálu Vašeho Kladna. Druhou dvojici tvoří Martin Čurda a Ivan Pihávek. První vede fotbalisty Hostouně, druhý koučuje hráče SK. Dnes zpovídá Pihávek kolegu Čurdu.

Pihávek: Jste v Hostouni spokojení s návštěvností zápasů?

Čurda: Máme skvělé fanoušky. Pravidelně chodí skupina zhruba sto padesáti lidí. Ti šli s námi od A třídy až do divize a v ní asi padesát dalších přibylo. Někdo přestane chodit, další noví přijdou. Máme mezi nimi i velmi náročné fanoušky. Oceňuji zvlášť ty skalní v čele s bývalým vynikajícím hráčem Honzou Jirasem, kteří za námi jezdí ven. Je jich asi třicet.

Pihávek: My se snažíme hrát, co jsem tři roky u SK, vysoký presink a útočnou hru. Jak to máte vy?

Čurda: Na tomhle jsme stavěli v krajském přeboru. Věděli jsme, že se nemusíme svazovat žádnou velkou taktikou, že máme kvalitní tým, který se nemusí bát sestupu. V divizi si to nedovolíme. Nehrajeme za každou cenu zaňďoura, ale musíme být obezřetní.

Pihávek: Ale proti nám většina týmů v divizi toho zaňďoura hraje, brání v devíti lidech.

Čurda: Přesto vyhráváte. V těch zápasech se projevují obrovské zkušenosti vašich bývalých ligistů, pro které tohle musí být procházka růžovým sadem. Dokážou přímo na hřišti reagovat na nepředvídané situace, poradí si zkušeně s tlakem soupeřů.

Pihávek: No jo, ale věk nezastavíte… Vím to podle sebe, když jsem před čtyřicítkou končil hráčskou kariéru. Připadal jsem si v konfrontaci s mladými kluky, jak když mám obrnu. Všechno bolí, každý sprint, každé zabrzdění. Na hlavičce jste najednou níž než ostatní.

Pihávek: Koho z týmu SK byste bral do Hostouně?

Čurda: Nám by se hodila právě ta zkušenost starších hráčů jak na hřišti, tak v kabině. Představuju si, že by ten hráč byl na obou místech pořádně slyšet.

Pihávek: Já bych si zase sáhnul po některých mladých hráčích. Mrzí mě, že k nám nechtěl jít Trnka.

Jan Murárik