Hostouň -  Povedené třetí jarní kolo má za sebou fotbalové Kladensko v krajském přeboru. Čtyři týmy vyhrály a padla jen Lhota, jejíž situace ale není tak špatná. Vedoucí Hostouň dál jede bez zaváhání, doma si poradila se silnou a na jaře šestibodovou Dobříší.

Vedoucí Hostouň, která si to hned ve středu 30. března (17) v dohrávce rozdá právě s Tuchlovicemi (17) zvládla první domácí duel s rozjetou Dobříší. Svěřenci kouče Martina Čurdy vyhráli 3:1, ale hlavně po obrátce si hodně oddechli po třetí brance, protože do té chvíle lepší hosté sahali po vyrovnání.

První část byla však o Hostouni, která vedla už 2:0 díky střeleckému přízraku jara – Jaroslavu Trnkovi. Odchovanec Kladna a velká zimní posila dělala s obranou hostů psí kusy, skórovala už po pěti minutách a pak ještě jednou. Trnka stihl za dvě kola čtyři góly! „Zatím je báječný a jeho góly parádní," uculoval se asistent kouče Hostouně Josef Vacovský.

Ale dohráno ještě nebylo. Dobříš i bez kanonýra Maryšky zlobila, Valsa brzy snížil a zejména po obrátce sahali hosté po další brance. Proti byl výborně chytající Pettík a kvalitní defenziva domácích.

Nakonec Novák připravil pojistku střídajícímu Letkovi a v 84. minuta byla opona zatažena. „Představení to ale bylo dobré, diváci se museli bavit. Oba týmy hrály dobře, my byli ale o kousek lepší," hodnotil Josef Vacovský, i když přiznal, že po změně stran se jeho tým o výsledek bál a tak dobře nehrál.

Snad i proto, že se před půlí zranili Hofman s L. Krupičkou. Prvního dokonce nehrající kanonýr Šilhan musel odvést do nemocnice na šití hlavy (čtyři stehy).

Další zajímavosti z velikonočního fotbalového víkendu najdete v úterním tištěném vydání Kladenského deníku (29.3.).

Připomínáme, že úterý 29. března je posledním dnem, kdy je možno doručit do redakce kupony do hlasování o Nejlepšího fotbalistu Kladenska. Dosud dorazilo téměř 1500 platných kuponů!

Autor: Rudolf Muzika

Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/trnka-zraje-a-trpky-byl-jenom-pro-dobris-20160328.html