29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

Trenér Hašek hodnotí utkání S SK ČESKÝ BROD

Druhá prohra v řadě a opět zasloužená. Výhru si domácí zasloužili, protože byli fotbalovější a bojovnější. Utkání nenabídlo mnoho fotbalovosti, byl to spíše boj, kde se občas povedla nějaká souvislejší kombinace. Ta spíše byla na kopačkách domácích. My jsme opět propadli ve standardních situacích (první branka po dlouhém autu), kde nás domácí dostávali pod tlak. Ve druhém poločase se hra ještě více rozkouskovala, osobní souboj střídal další a jakákoli smysluplná kombinace se vytratila.

Je důležité vidět hráče v těžkých utkáních, a hlavně kdy se fotbalově nedaří, tam se teprve ukáže charakter jednotlivce a celého mužstva.

Obě prohry nám ukázaly, kde musíme přidat, a že je potřeba se rozmyslet nad výběrem hráčů. Podzim je pro nás trenéry a vedení rozřazovací – myslím s kým lze počítat a s kým se rozloučíme. Není to jen o kvalitě na hřišti, ale hlavně o přístupu k tréninku, k zápasům, chování se v kabině vůči kolektivu a dalších maličkostech. Špatně se pracuje s hráči, kteří jsou neustále podrážděni a nesnesou kritiku. Každý z nás musí mít sebereflexi a od toho to začíná. Máme cíl a za tom půjde všichni společně-jako Sokol Hostouň.

Hodně věci musím přehodnotit i já s realizačním týmem. Sebekritika je důležitá. Chci, aby k tomu tak to přistoupili všichni.

Není potřeba vytvářet paniku je potřeba vytvořit dobré pracovní prostředí. Máme dvacet bodů, a ještě pět zápasů. Patříme do špičky tabulky, ale ještě nemáme takovou sílu, abychom soutěží projeli bez krize a teď záleží na nás všech, jak bude dlouhá. Nedávno mi jeden chytrý člověk řekl -" nedobré věci se nám dějí, aby mohli přijít ty dobré". Já k tomu přidám pracovitost-pokoru-sebevědomí a bude ještě lépe.