20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

TRENÉR HAŠEK HODNOTÍ PRVNÍCH ŠEST ODEHRANÝCH KOL

Pětinu soutěže má A tým za sebou. Jak ji hodnotí trenér Zdeněk Hašek?

Myslím, že můžeme být spokojeni s počtem bodů. Patnáct bodů je super. Popravdě řečeno jsme porazili toho, koho jsme měli, všechna mužstva se kterými jsme vyhráli, jsou aktuálně na místech 10-11-12-13-14. Prohra po velmi špatném druhém poločase v Chomutově byla zasloužená.

Herní projev je ještě dosti neurovnaný a tak se střídají dobré okamžiky s těmi hluchými. Prozatím nám to na soupeře stačilo, ale ti ze špičky nás teprve čekají. Před sezónou jsme měli několik cílů- omladit mužstvo (přišlo 6 hráčů s věkovým průměrem 20 let)-mít v kádru hráče, kteří jsou ochotni trénovat a pracovní povinnosti jim to dovolí- být v tabulce na umístění, které nám zaručí klid ke koncepční práci- hrát ofenzivně. Myslím, že postupně se nám to daří plnit. Máme, ale před sebou větší část sezóny a hlavně těžší část a tak nechci předbíhat událostem. Musíme mít pokoru a ještě více pracovat, protože samo nic nepřijde.

Hráčský kádr se nejen rozšířil, ale i omladil a myslím, že všichni hráči, kteří v letním období přišli, můžou být do budoucna hodně platnými hráči. Hájek, Gajecký nastupují pravidelně, Dukát pravidelně do střídává. Podobský, Mach, Charvát čekají na svojí šanci. Všichni jsou to mladí hráči a tak uvidíme, jak se budou zlepšovat. Jediný, kdo je zatím za očekáváním je pro mne Gibilov. Věřím, že si uvědomí chyby a začne na sobě více pracovat, protože bez toho to nejde.

Co se týče ostatních z kádru, tak jsme mile překvapeni z Míry Šilhána, který si svoje místo zasloužil a jsem rád, že jsme jej „oživili“ a uvidíme, kam Míru pustí jeho zdravotní stav. Nejlepší výkony opakovaně podává Tomáš Marek. Čekáme, že se zlepší výkony Jirky Kabeleho, který se oproti přípravě trápí, ale on sám to ví a tak věřím, že pomůže v těch důležitých zápasech. Ostatní střídají lepší okamžiky s horšími. Hodně je to dílem, že nastupují na postech, které dříve moc nehráli.

Tréninkový proces se naučili akceptovat všichni a tak naše heslo „KDO NETRÉNUJE-NEHRAJE“ zvítězilo. Teď je potřeba dostat do hráčů mapu hry neboli systém a výkony se budou zlepšovat.

Těšíme se na zápasy ze špičkou, které nám ukáží, jak na tom opravdu jsme. Úvod sezóny se nám povedl a tak by to chtělo na něj navázat.

Povedl se příchod Petra Trappa, který se sehrává se spoluhráči a jeho zkušenost by měla pomoci všem. Byla na něm vidět delší herní pauza, ale jeho výkony se zlepšují každým tréninkem.

Závěrem bych chtěl poděkovat nejenom předsedovi panu ing. Hondlovi za podmínky, které máme vytvořeny k tréninkovému procesu, ale celému realizačnímu týmu v čele se sportovní manažerem Zdeňkem Mužíkem  a konče vedoucím mužstva Alžbětou Seidlovou. Díky fanouškům za podporu ve všech zápasech a věřím, že svými výkony jejich počet vzroste.

Zdeněk Hašek