20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

SP: Náročný víkend zakončila cenná výhra s Aritmou U11

Uplynulý víkend (27. - 28. 1. 2018 ) nebyl pro naše mužstva starší přípravky nikterak jednoduchý. Dva turnaje v jeden den a v neděli těžký zápas "Zimní ligy Motorlet" s Aritmou U11. Navíc řada hráčů nemocných či na jiných aktivitách. Oba výkony na turnajích jak v Nučicích, tak v Jesenici zůstaly za našimi možnostmi. I proto jsem nahlížel na nedělní zápas s Aritmou U 11 s mírnými obavami.

Přesto, že jsem kluky v kabině před  zápasem upozornil na kvalitu soupeře, a že od začátku utkání  musíme hrát na hranici  našich možností, kluci začali utkání bojácně. Prohrávali osobní souboje, byli v reakcích na změnu herní  situace  pomalejší a nedařily se nám ani přihrávky a kombinace. Z předvedené hry na začátku utkání celkem jasně vzniklo vedení soupeře 1:0  a mohlo  být i  hůře. Kluci se však postupně rozehřáli, zvýšili bojovnost a zpřesnili hru. Po několika našich šancích přišlo vyrovnání a obraz hry se zásadně změnil. Začali jsme včas dostupovat soupeře, předvedli jsme hezké kombinace a dobré zakončení. Soupeř byl evidentně zaskočen naší zvýšenou aktivitou a kvalitou hry. Začal dělat chyby především v obraně. Z jejich chyb jsme vytěžili další branky a poločasové skóre narostlo na 10 : 3 v náš prospěch. Soupeř se však i v druhém poločase nevzdával a stále bojoval o lepší výsledek. My jsme ovšem ve výkonu nijak neslevili a přesto, že jsme udělali několik našich obvyklých chyb, dovedli zápas do vítězného konce. Z mého pohledu konečný výsledek 15 : 4 je až příliš krutý pro soupeře, ale v tomto zápase  se nám dařilo, až na výjimky, proměňovat šance. Hráčům po zápase jsem sdělil hodnocení jejich jednotlivých výkonů a upozornil je na nedostatky. To má  zůstat v kabině. Přesto zde uvedu, že bojovnost Matěje a Míši by měla být pro hráče příkladem. Ostatní nejmenovaní střídali hezké fotbalové momenty s těmi horšími. Obecně se dá konstatovat, že jsme nakonec předvedli  dobrý výkon. Jen je potřeba, abychom hráli vždy od začátku a po celé utkání naplno, protože je jedno jaký je momentální výsledek. Nesmíme se bát se soupeře a dokázat v zápase prodat to, co už v trénincích zvládáme. V zimní lize nás už moc lehkých soupeřů nečeká a nejsme ještě ani v polovině soutěže. Zatím se držíme nahoře a já věřím, že to tak zůstane i po skončení zimní ligy. Čeká  nás ještě 7 zápasů. Tak  hurá  do dalších tréninků, ať  se stále zlepšujeme a postupně si  vybudujeme pozici, že ze zápasů s námi se body nezískávají. Hlavně, aby se všichni nemocní  brzy uzdravili  a mohli jsme zase trénovat a hrát v plném obsazení a síle.

Jaromír Boháč - hlavní trenér ÚMF

Fotogalerie Hostouň - AritmaU11 ZDE popř. vyšší rozlišení ZDE