SP: Lekce efektivity od Aritmy. Gól měsíce?

V sobotu 25. listopadu sehrála starší přípravka pod vedením trenérů Jaromíra Boháče a Davida Šípa první zápas ze série "Zimní ligy Motorletu". Utkání se hrálo v Praze na UT Klausovka, 2x 30 minut, 5 + 1.

Soupeřem byla Aritma. Už při rozcvičce bylo jasné, že tohle jednoduché nebude. Nicméně prakticky z první akce jsme se ujali vedení, střelcem byl Dalimil Hasal.

Soupeř srovnal a dostal se postupně do vedení. Korigovali jsme druhou brankou Tondy Ungera. Následoval festival neproměněných šancí Sokola, pohyblivý soupeř na tom byl obráceně a branky v naší síti přibývaly. Co je pozitivní, hráli jsme do konce. A přišla parádní branka z půlky hřiště od našeho gólmana Michala Šiktance, když mu od lajny parádně proti noze "nabil" Matěj Šíp.

Tuhle parádu si můžete prohlédnout na videu https://youtu.be/IDFP8d0DkP0 v čase 7:20.

Soupeř nám ale další branky ještě vstřelil a utkání skončilo 3:10 v náš neprospěch. V utkání nám určitě chyběl důrazný forward Jirka Fanta, ale také citlivější práce s míčem, první dotek je prostě důležitý, odskočení míče se soupeřem jako je Aritma znamená jeho ztrátu. Výhra vyspělejší Aritmy byla zasloužená, skóre ale mohlo být milosrdnější, pokud by pravdivě vyjádřilo poměr sil na hřišti.

Každý podobný zápas má pro náš tým velkou cenu, ukazuje co nám chybí, kam se zaměří další tréninkové etapy.

Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu ZDE (případně ZDE).

Bohumil Kučera