Jiří Hondl – Vše, co jste chtěli vědět o Hostouni, ale báli jste se zeptat – 13.díl

Původně jsme zlákali předsedu Sokola Hostouň k rozhovoru. Vzhledem k tomu, že je člověkem na správném místě, řekl nám toho tolik, že by bylo neslušné ho přerušovat otázkami. Přinášíme vám tedy sérii sloupků, ve kterých se dozvíte o tom, jak se pan Hondl dostal k fotbalu, co říká na mládež, kam se až může dostat A-tým, či koho by chtěl jednou přivítat na našem stadionu. Vezměte si něco dobrého k jídlu a pití a začtěte se do příběhu pana předsedy a nalaďte se na fotbalovou notu jarní části sezony 2016/2017. V posledním sloupku pana předsedy se dočtete, co pro něho znamená motivace a chtěl by vůbec do týmu nějakého vysněného hráče?

Motivace. To je slovo, o kterém jsem neměl vůbec čas přemýšlet. Dokud Vás ta práce naplňuje, nemusíte motivaci hledat, ta přichází sama s výzvami, cíli, které si před sebe kladete. Pravdou ale je, že občas si kladu různé otázky, ale to má spíše co dělat s vnějšími vlivy, které na fotbal a klub působí, nežli s klubem jako takovým. Občas a ty chvíle byly, jsem těmito vlivy dost otrávený. Ubírají vám chuť a entusiasmus. Zatím mám ale pořád pocit, že ještě nejsme hotoví a že je před námi spousta nedodělané práce. Tak doufám, že klub bude minimálně tam, kde je dnes a třeba ještě o nějaký ten kousek dále. Vidím klub, který je stabilní, fungující na rozmezí krajské a divizní úrovně a možná pak můžeme být odměněni i ještě něčím výš. Kde skutečně bude, je odvislé od práce nás všech, co se kolem fotbalu v Hostouni pohybujeme. Pokud nezeslábne ochota náš všech pro fotbal v Hostouni poctivě pracovat, budeme nadále růst a stoupat.

I já mám spoustu vysněných hráčů. Jedna věc je zájem, a druhá možnosti. Ale jak se říká, žádný cíl není dostatečně velký proto, abyste ho nemohli splnit, když se za jeho naplněním vydáte. Obecně bych chtěl, aby v týmu byl jednou hráč, co dovede svým fotbalem bavit lidi, hráč, na jehož kousky budou vysloveně chodit a těšit se co vyvede příští neděli a pak si třeba o tom celý týden povídat. Ale více než „hvězdného“ hráče bych chtěl, aby vydržela soudržnost klubu, jeho týmů, hlad po fotbale a úspěchu.

Jiří Hondl