20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

PODOBA KÁDRU A TÝMU NA ZAČÁTKU ZIMNÍ PŘÍPRAVY

Podzimní účinkování v divizi B, bylo pro náš A tým úspěšné. Výsledkem bylo přezimování na 5. místě tabulky, jež lze bez nadsázky nazvat historickým úspěchem. Nicméně trenéři a vedení klubu úplně spokojení nebyli. Ostatně sám předseda klubu říká, že je vždy třeba hledat prostor pro zlepšení a nepřešlapovat na místě. Povyhodnocení podzimní části se proto klub rozhodl začít budovat kádr pro další období minimálně tří, čtyř let. Po debatě s jednotlivými hráči došlo k poměrně rozsáhlým změnám ve složení A týmu.

Z hráčů, kteří na podzim v mužstvu působili, zůstávají v kádru pro jarní část soutěže:

Brankáři: Václav Kudrna, Filip Pettík

Obránci: František Motlík, Petr Trapp, Armin Krndžija, Karel Charvát, Jakub Hanuščík

Záložníci: Tomáš Marek, Jiří Kabele, Marek Vašák, Kryštof Dukát, Tomáš Mach, Filip Podobský, Erik Gibilov

Útočníci: Štěpán Hájek, Vojtěch Gajecký

Své působení v klubu ukončili:

Jaromír Šilhan, útočník – konec aktivní hráčské kariéry, nyní působí jako asistent trenéra v Králově Dvoře

Michal Zachariáš, záložník – konec aktivní hráčské kariéry, přechod k B týmu jako asistent trenéra

Tomáš Tichý, útočník – pokračování v nižší soutěži

Ondřej Burant, obránce – pokračování v nižší soutěži

Lukáš Krupička, záložník – uvolněn na testy, SK Rakovník

Daniel Novák, záložník – uvolněn na testy do třetí ligy, Králův Dvůr

Jaroslav Trnka, záložník – pokračování v nižší soutěži

Jedná se o odchod dlouholetých opor týmu, které si vytvořily k Hostouni pevné pouto a vysloužily si obdiv mnoha fanoušků. V následujících týdnech se Vám pokusíme zprostředkovat alespoň krátký rozhovor s každým z těchto hráčů.

Na zkoušku naopak dorazilo několik nových možných posil, které nyní musí realizační tým přesvědčit, že si své místo v kádru zaslouží. Konkrétně se jedná o následující hráče:

Stojka Erik, záložník – odchovanec Slavie Praha sbíral na podzim zkušenosti ve 3. Lize, kde nastoupil v 6 zápasech za Sokol Čížová. Stále ještě je v dorosteneckém věku.

Pavel Fary, obránce – prošel mládeží v Roudnici, v posledních několika letech zažíval prudký vzestup klubu SK Hrobce, současného soupeře našeho A týmu.

Vladimír Kolmistr, záložník – odchovanec SK Kladno hrál za mládež Slavie, odkud přestoupil do Německa, kde vyzkoušel nejvyšší juniorské i nižší soutěže dospělých. Po angažmá v Dukle Praha, Kunicích a krátkém návratu na Kladno hrál 3. ligu za Litoměřicko. O přestup do našeho klubu má velký zájem, více zde: http://www.vasekladno.cz/sport/fotbal/7574-zaloznik-kolmistr-se-domluvil-s-hostouni

David Věchtík, záložník – na podzim odehrál 16 zápasů v Juniorské lize za Bohemians 1905

Jan Bejbl, záložník – fotbal začal hrát v Mutějovicích, pro dospělý fotbal vyrostl ve Švermově a Libušíně, za který nyní nastupuje v I.A třídě. V prosinci reprezentoval Českou republiku na ME do 21 let v sálovém fotbale.

Radim Linc, útočník – hráč B týmu, první odchovanec novodobé historie hostouňské mládeže.