20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

PO HRÁČÍCH VYŽADUJI HERNÍ DISCIPLÍNU A DOBROU TRÉNINKOVOU MORÁLKU

Před 2 lety byl založen dorost a po roce v krajské A třídě už mu pomalu končí doba hájení. Ačkoliv bude složením nejspíš v soutěži úplně nejmladší, cíle by neměl mít nízké. I z toho důvodu se ho ujal asistent trenéra úspěšného A týmu Josef Vacovský a také byl zrušen B dorost, aby hráči netříštili své síly. V kádru je tak 26 hráčů a nikdo nemá své místo jisté.

1)      Převzal jste mužstvo dorostu. Jak se na to těšíte po letech u kategorie dospělých?

Těším se, je to trochu jiné. Trénovat dorost je hodně o výchově mladých hráčů, záleží také, jaký zájem mají rodiče.

2)      Co konkrétně je jiné?

S mladými hráči je třeba hodně mluvit, motivovat je. Mají své zájmy, je nutné, aby pro ně trenér byl autoritou, ale zároveň kamarádem, který chápe jejich problémy a snaží se je s nimi řešit.

3)      Jaký fotbal byste chtěl hráčům vštípit?

Někteří jsou výborní, jen jim částečně chybí fyzička a lze zlepšit práci s míčem. Chtěl bych hrát kombinační fotbal založený na dobrém pohybu a bojovnosti.

4)      Co od vás mohou hráči očekávat?

K hráčům jsem otevřený, vyžaduji herní disciplínu a dobrou tréninkovou morálku. Chci vytvořit dobrý kolektiv, který potáhne za jeden provaz.

5)      Jaká je spolupráce s mladým trenérem Janem Vycpálkem?

Honza je dobrý kluk, který má velký zájem. Spolupráce s ním je dobrá.

6)      Nějaký čas jste působil i u přípravky, ale celkový přehled o mládeži asi neměl. Splnila se vaše očekávání?

V Hostouni se pohybuje řada šikovných mladých hráčů. Jsem rád, že k nám přicházejí i z Kladna a okolních vesnic. Výhoda je, že tu u těch nejmladších působí bývalí výborní hráči jako Láďové Táborský a Holoubek.

7)      V úterý jste odehráli generálku proti Tuchlovicím. Jaký jste z ní měl pocit?

Byla to dobrá příprava, naše mužstvo bude šlapat. Někteří zatím o prázdninách moc netrénovali, ale až se sejdou všichni, bude to dobré. S kluky je dobrá práce.

8)      Tuchlovice hráli opravdu tvrdě. K čemu jste hráče nabádal?

Aby hráli ukázněně a nereagovali na soupeře ani rozhodčího. Ten je také jen člověk. Když soupeř hraje tvrdě, musíme se přizpůsobit a nebát se fyzického rozdílu. Máme mladé mužstvo s hráči menšího vzrůstu, takže chceme soupeře přehrát kombinační hrou, což se teď místy dařilo. Nesmíme se ovšem uchýlit k zákeřné hře.

9)      Je již rozhodnuto, kdo bude kapitánem?

Hráči to tuší, probírali jsme to s nimi, chtěli jsme znát jejich názor. Kapitánem bude zpočátku Ota Kameš, který tuto roli již zastával. Jeho zástupcem pak Marek Dědeček, který je dobrou osobností. Bývalému kapitánovi Radimu Lincovi rozhodně uškodilo, že chyběl prakticky celou přípravu. Snad bude díky menší odpovědnosti střílet hodně branek a pomůže nám.

10)   Co byste na konec vzkázal hráčům, kteří uvažují o přestupu do Hostouňské mládeže?

Ať neváhají a přijdou mezi nás, dveře mají otevřené všichni.