29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

NAPSALI O NÁS:Trnka se v Hostouni rozparádil. A je tam spokojený

Hostouň – Fotbalové Hostouni se v zimě tenhle úlovek povedl. Útočník Jaroslav Trnka si rychle vybojoval místo v základním kádru a do jarní části krajského přeboru vstoupil jako velká voda – dva zápasy a čtyři góly. Pak se sice tahle ostře řezající pila mírně zasekla, ale i tak stihl jedenadvacetiletý talent už sedm branek a ta poslední, ve Vraném, byla za tři body.

Aktuálně druhý tým tabulky je nutně potřeboval a teď ještě potřebuje porazit doma Lhotu (NE, 17).

Jak se vůbec Trnka v Hostouni ocitl? Vždyť si za Žižkov zakopal v minulosti i druhou ligu, těsně mu utekl postup do nejvyšší soutěže. A pak se v pouhých jednadvaceti přesune na malé vesničky, byť aktuálně disponující hodně silným fotbalovým týmem. „Myslím, že mi v poslední době nějak víc a víc docházelo, že na živení se fotbalem v lize to asi z mé strany nebude a v nižších soutěžích vás fotbal nezajistí. A tak jsem dal přednost zaměstnání," říká pořád ještě kluk, jehož zaměstnal šéf Hostouně Jiří Hondl ve své firmě HGS.

Trnka si rozhodnutí půl roku po příchodu pochvaluje. „Sedlo mi to tady. Dobrá parta a také silný tým. Hraje hodně technicky, což mi vyhovuje, a také o postup. Já si v mužstev z vršku tabulky mockrát nezahrál," usmívá se.

Jeho dosavadní fotbalová pouť se zase tak moc neliší od jiných odchovanců Kladna. Trnka začala v Kročehlavech, kam si jezdila pro talenty pražská „S" už ve třicátých letech a později jste tam klidně mohli zahlédnout třeba legendárního tvrďáka Tomáše Pospíchala.

I ten tam vybíral, jenže Trnku si nejprve vytáhli do žáků bafuňáři z SK Kladno. Dál upozorňoval, že fotbal umí, a tak se ve čtrnácti ozvala Bohemka. A začala pražská anabáze.

„Byl tam trošku problém s tím, že jsem tam hrál pořád na hostování, nějak se to nedařilo dotáhnout. I kvůli tomu jsem šel na Žižkov," vybavuje si.

Na Žižkově se potkal už v týmu dospělých s dalšími nadějnými borčíky a mnozí to do ligy nakonec dotáhli. Třeba tuchlovický Zdeněk Folprecht, dneska hvězda Liberce. Trnka se do základní sestavy mužstva, kterému unikl postup do první ligy jen těsně, nedostal, a protože pod žižkovskou věží začaly maléry s penězi, tým se rozpadl.

Kladeňák si to namířil do Štěchovic, kde v ČFL strávil jednu a půl sezony. Zahrál si dobrý fotbal, ale cestování ho začalo unavovat, a tak se rozhodl k návratu blíž domů.

Žádal si ho mateřský SK Kladno, v sázce byl boj o postup z divize. Trnka byl dokonce na tréninku, ale šikovnější byla nakonec Hostouň. „Pro mě byla výzva i Hostouň, také hraje o postup a pokud to zvládneme, bude nám divize s technickým fotbalem vyhovovat. Dostal jsem i práci, nemám si nač stěžovat," říká mladík, jenž se v posledních kolech bije na hrotu útoku často i s ex-ligovým Jaromírem Šilhanem.

Výborná škola.

„On si nás Míra vzal docela pod křídla i jako asistent trenéra. Hodně toho společně nacvičujeme, trenér mu dává prostor. Pochopitelně si občas i trochu křikne stejně jako třeba Honza Čurda nebo Michal Zachariáš, ale všechno je jak má být, pohoda v kabině je pro Hostouň důležitá," dodal šikula Jaroslav Trnka.

Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/trnka-se-v-hostouni-rozparadil-a...