20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

NAPSALI O NÁS:Hostouň zve na posvícení a dobrý fotbal

Slavné posvícení v Hostouni je tady. Slavné nejen svojí tradicí, ale hlavně délkou oslav. Začíná se v sobotu a končí v úterý ráno. K tomu se letos přidá kvalitní podívaná v podobě divizního utkání třetího kola mezi domácím Sokolem a hosty z Libiše (neděle, 17.00 h.).

Jestliže běžně na zápasy v Hostouni chodí až čtyři stovky fanoušků, tak v neděli jich pokladní očekávají jednou tolik, což je na Kladensko ve fotbale dlouhodobě nevídaný jev. „Já zůstanu při zemi a tipuji pět set lidí. A doufám, že tentokrát z naší strany uvidíme přímočařejší přechod do útoku,“ těší se na nedělní mač Jiří Hondl, šéf fotbalového klubu.

A co domácí hráči předvedou? I přes výhru minulou sobotu v Rakovníku patrně ke změně herního pojetí dojde. „Uvidíme, jestli sáhneme pro jiný systém rozestavění hráčů,“ prozradil trenér Martin Čurda. Ten podle našeho odhadu posune Tomáše Marka z postu štítového hráče na pozici tvůrčího záložníka. Už je totiž načase využívat jeho ještě čerstvé ligové zkušenosti i myšlenky. V úvodním domácím zápase totiž přes něj, možná na škodu hry, míče v rozehrávce téměř nechodily…

Se Sokolem už několik tréninků absolvovala nová hráčská akvizice Richard Veverka, na jaře hráč druholigového Ústí nad Labem a kdysi chvíli nejlepší střelec druhé nejvyšší soutěže. Nad jeho startem v neděli ovšem visí otazník. „Nepočítám s ním, ještě není v tom správném fotbalovém tempu,“ mlží Martin Čurda. Jako překvapení pro diváky by ho Vaše Kladno aspoň na závěrečných deset minut na hřiště poslalo. Hrotových kanonýrů ani na Kladensku totiž mnoho neběhá.

Soupeř, Sokol Libiš, vyměnil přes léto většinu kádru a po dvou kolech se krčí na chvostu tabulky. V prvním utkání prohrál v Rakovníku bez vstřelené branky, v druhém doma po remíze, opět bez vstřelené branky, prohrál s Meteorem na penalty. Na svých webových stránkách si tohoto bodu prý velmi cení. I to může svědčit o tom, jaká fotbalová síla do Hostouně dorazí.

„Víme, že přijede dobře vedený konsolidovaný soupeř. Nicméně to nás nezastaví. Jdeme po třech bodech. V mužstvu je dobrá nálada,“ usmívá se trenér Čurda.

AUTOR: Jan Murárik

ZDROJ: http://www.vasekladno.cz/sport/4282-houstoun-zve-na-posviceni-a-dobry-fotbal