29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

NAPSALI O NÁS:Hostouň ukázala, jak na vozovou hradbu, domácí dštili síru na penaltu

Hostouň – Báječný vstup do divize si užívá její historický nováček Hostouně. Na Šamotce přehrál rakovnický Tatran 2:1 ke dvěma bodům z domácí premiéry s Mostem přidal první tříbodový zápis. Hostouň se přitom v posledních letech z výjezdů do Rakovníka hlavně na SK radovala z bodů jen hodně střídmě.

Zápas se nevyvíjel nejlépe. Ve 20. minutě nezvládl brankář Petrovič výběh proti Klímovi, fauloval ho (hráč musel sanitkou do nemocnice) a protřelá legenda Tatranu Verner z penalty otevřel skóre. Domácí ale potom zalezli do obrany, podle asistenta kouče Hostouně Miroslava Supáčka dokonce vystavěli vozovou hradbu) a po obrátce za to zaplatili.

Hostouňský kouč Martin Čurda ukázal svou genialitu, poslal na hřiště Zemana s Roučkem a ti pořádně obranu začali větrat. Hostům prospěla i změna rozestavení na 4-4-2 a začala jízda. V nejlepší pasáži zápasu vyrovnal po pěkné narážečce se Zemanem Motlík a následně vběhl do vápna Rouček, domácí gólman také chyboval při výběhu a po srážce podle rozhodčího fauloval. Zeman z penalty rozhodl (78.).

„Byly tam kolem toho emoce, ale obě penalty byly jasné, chyby brankářů. Zápas jednoznačně rozhodla kvalita naší střídačky. Nám střídající hráči zahráli skvěle a máme obrovskou radost," neskrýval Miroslav Supáček.

Druhá strana měla rozdílný názor, kouč a bývalý reprezentant ČT Pavel Mareš penaltu ostře odmítl ve svém hodnocení na klubových stránkách. „Rozhodla penalta, na kterou nenacházím slov. Brankář vyrazí míč po zakončení útočníka. Sice se poté srazí, ale rozhodčí pískne penaltu. To prostě nechápu a mám pokažený celý víkend. Kluci makají, dřou a potom rozhodne toto?" zlobil se Mareš.

Kdo má pravdu, to můžete posoudit na stránách TV COM, které zápas přebíraly kamerami.

Tatran Rakovník – Hostouň 1:2 (1:0). Branky: 22. Verner (PK) – 66. Motlík, 78. Zeman (PK). Rozhodčí: Štrincl. Diváků: 160.

Hostouň: Petrovič - Burant, Motlík, Boruta -– Marek - Vlasatý, Čurda (85. Zachariáš), Marek, Hanuščík (61. Zeman) - Novák (74. Rouček), Trnka, Tvrzník.

Autor: Rudolf Muzika

Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/hostoun-ukazala-jak-na-vozovou-h...