NAPSALI O NÁS:Hostouň frčí na vítězné vlně!

Z nejbližšího souseda Kladna v divizi Sokola Hostouň jde strach. Po smolné ztrátě bodu doma s Mostem venku nezaváhal a vyhrál na hřišti silného Rakovníka 2:1 (0:1).

Přitom první poločas a velká část druhého nenasvědčoval nic o tom, že by si Hostouňští odvezli aspoň bodík. V té době totiž předváděli hru bez nápadu a tahu k brance. „Škoda, že jsme nic nevymysleli, protože jsme měli více ze hry. Domácí byli překvapivě dlouho zalezlí u sebe,“ konstatoval očitý svědek Jaromír Šilhan, opora Hostouně, toho času na marodce. „Byli jsme nuloví. Nedokázali jsme si poradit se zalezlým soupeřem, s jiným balonem, než na jaký jsme zvyklí, ani se suchým hřištěm. Navíc jsme inkasovali oprávněně z pokutového kopu,“ dodal trenér Martin Čurda.

Hosté se ukázali až po příchodu Zemana s Roučkem. Ti konečně rozhýbali hru po krajích. Zhruba od pětašedesáté minuty se hosté prosazovali pěknou kombinační hrou zakončenou góly Motlíka a Zemana (penalta). Aktivní projev ještě podpořil střídající Zachariáš. Hosté mohli zvýšit skóre ze dvou brejků v samotném závěru utkání, ovšem chyběl klid a přesnost v zakončení...

Příští utkání sehraje Sokol doma proti Libiši (neděle, 17.00 hod.). „Libiš je pro nás velká neznámá vedená skvělým trenérem. Věřím, že předvedeme jen to nejlepší, co jsme v předešlých zápasech ukázali,“ uvedl trenér Čurda.

Sestava Sokola: Petrovič – Boruta, Burant, Motlík, Hanuščík, Novák, Vlasatý, Čurda, Marek, Trnka, Tvrzník (střídali: Zeman místo Hanuščíka, Rouček místo Nováka, Zachariáš místo Čurdy).