NAPSALI O NÁS:Hostouň do Prčic nepůjde. Čeká ji Vraný

Hostouň – V sobotu je na programu legendární pochod Praha – Prčice. Vítěz středečního semifinále krajské části fotbalového Agro CS poháru se do města na Benešovsku vydá až v červnu, kde se postaví místnímu týmu Sedlec-Prčice. Ten se po utkání s Ostrou stal už v úterý překvapivými finalistou. Na trávník účastníka I. B třídy vyrazí borci SK Rakovník, který vyřadil nečekaně Hostouň.

Bylo to ale těsné, až po rozstřelu ze značky pokutového kopu. V 60. minutě se sice prosadil po centru Trnky domácí sniper Šilhan, ale za osm minut mozek rakovnického týmu Sklenka vyrovnal.

V penaltách chytili gólmani Pettík a Šimek po jednom pokusu, ale pak selhal i konečně zdravý hostouňský Novák (tyčka) a Rakovničtí vyhráli 4:2. Soupeři tak vrátili deset dnů starou prohru z mistráku v krajském přeboru. „Byli jsme ale o něco lepší, hlavně jsme měli víc šancí. V závěru mohli klidně rozhodnout Šilhan a v poslední minutě i Zachariáš. Škoda, dál bychom šli rádi," litoval manažer Hostouně Miroslav Vlček.

Byl ale rád, že se konečně vrátil Novák a úplně zdráv je také Rouček. Adepta na postup do divize totiž čeká vyhecované derby na hřišti zachraňujícího se Vraného (NE, 17:00).