29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

NAPSALI O NÁS: Trenér Čurda: V Hostouni nejsem přítel velkých změn

Jako nováček divize se v podzimní části soutěže neztratili, ani neměli problémy držet se dále ode dna tabulky. Po měsíci od posledního zápasu jsme se trenéra Sokola Hostouně Martina Čurdy zeptali, co je nového a jak se ohlíží s odstupem za polovinou sezony.

Tak jaká byla?
Byla výborná (směje se). Na nováčka dopadl podzim vcelku slušně. Měli jsme nadstandardní úvod, strastiplný prostředek a skvělý závěr.

Čekal jste horší výsledky?
Spíše jsem nevěděl, jak se s divizí mužstvo popasuje. Věděl jsem, že hráči jsou natěšení, přestože už někteří ze svých zkušeností věděli, co nás čeká. Byl jsem zvědavý, jestli budeme v téhle soutěži co platní.

Jaký jste měl plán, kdyby mužstvo na soutěž nestačilo?
V Hostouni trénuji přes dva roky, takže jsem si byl jistý, že to propadák nebude. Kdybychom v něčem hodně zaostávali, tak by to byla jistě defenzivní činnost. Museli bychom nějak zareagovat. Pořád je přestupový termín… Nestalo se, tak nevím, jak bychom to řešili, protože těch situací mohlo v defenzivě nastat několik.

Chystáte v zimní přestávce velké změny kádru?
Velké určitě ne. Nejsem přítel velkých změn.

Zdroj: Jan Murárik, Vaše Kladno