29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

NAPSALI O NÁS: Sokol Krndžija: Hostouň si vede dobře

Obránce nebo záložník, to je bosenskému fotbalistovi Arminu Krndžijovi (22) jedno. Na obou postech kope výborně a v týmu Hostouně patří k oporám. Spolehlivý výkon podal také v posledním kole, kdy Sokol doma obral o body Souš.

V Česku, respektive v Kladně, jste třetím rokem. Čím si kromě fotbalu na život u nás vyděláváte?
Makám různě po stavbách. Je to velká dřina a sotva stíhám tréninky. Chci si najít něco méně fyzicky náročného. Bývám na fotbale utahaný.

Přišel jste z rodné Bosny a Hercegoviny, kde jste nakoukl i do sarajevského velkoklubu Željezničar. Co vás přivedlo zrovna do Hostouně?
Kamarád mi řekl, že můj fotbal by se Hostouni mohl hodit, a taky, že je to klub s perspektivní budoucností. Nelituju toho. Vždyť jsme dokázali postoupit do divize a třeba jednou půjdeme ještě výš.

Má Sokol na to, udržet se v téhle už náročné soutěži?
Po podzimu jsme poznali, že se v divizi udržíme, pokud budeme celý zápas hrát to, co po nás trenéři chtějí. Samozřejmě, složení mužstva je ještě nutné výkonnostně doladit. Ale to je u nováčků v soutěžích normální.

Proti silné Souši jste v posledním domácím zápase uhráli pěkné dva body. Podzim zakončíte na hřišti slabšího Štětí. Na kolik bodů se cítíte v tomto utkání?
Se Souší jsme mohli brát i tři body, kdybychom jednu z jasných šancí proměnili. Já třeba nastřelil břevno. Vzhledem k tomu, že jsme byli většinu zápasu proti takovému soupeři lepší, tak ze Štětí bychom mohli klidně přivézt plný počet bodů.

Kam míříte se svojí fotbalovou kariérou?
Budu dál makat a nechám to na osudu. Domů, do Bosny, se zatím fotbalově vracet nechci.

Jan Murárik

Zdroj: http://www.vasekladno.cz/sport/4868-sokol-krndzija-hostoun-si-vede-dobre