NAPSALI O NÁS: Po deseti letech by si postup rád zopakoval

Kladensko – Druhý díl důležitých víkendových derby soubojů fotbalového krajského přeboru se bude odehrávat v neděli v Hostouni.

Stejně jako v sobotu ve Velvarech (hostí Tuchlovice) nastoupí o postup do divize usilující domácí proti týmu, jenž potřebuje body k udržení soutěže. O prvořadou senzaci se poblíž ruzyňské ranveje pokusí Lhota.

Na otázku, pro kolik bodů jedou, vypálil její kouč Petr Cais: „Pro čtyři, ty potřebujeme!" Už vážně dodal, že soupeři se začínají uzdravovat hráči, takže to nebude takové, jak si původně představovali. „Cokoli uhrajeme, bude plus. Bude to však těžké," podotkl.

V pátek po tréninku Kladna, které hraje v sobotu, byl moudřejší ohledně posil na neděli.

„Potřeboval bych hlavně beka," přiznal. Na podzim ve Lhotě vyhrála Hostouň 5:2, byť mohl Cais počítat například s kladenským stoperem Veselým. „To byl zápas, který se dal uhrát, jenže když jsme dali gól, tak jsme brzy inkasovali," posteskl si Cais.

Záložník Hostouně Michal Zachariáš prozradil, že se se celý tým na utkání těší, stejně jako na každý zápas. „Tím, že to je derby přijde hodně lidí. Uděláme si hezkou neděli," řekl s tím, že díky zdravotnímu posunu bude v mužstvu větší konkurence.

Už nebudou muset sahat do rezervy, jež kvůli tomu šla v okresním přeboru od porážky k porážce. „Klidně přenechám místo mladším," usmál se odchovanec Slavoje Kladno, kde už v osmnácti nastupoval v třetí lize.

„Věřím tomu, že ti, kdo nastoupí, zápas zvládnou. Musíme si ale uvědomit, že i Lhota má kvalitní hráče a s námi se jí bude hrát dobře."

Michal oslavil začátkem týdne dvaatřicáté narozeniny. Tři body by byly hezkým dodatečným dárkem. Ještě větším pak případný posun do vyšší soutěže.

„Před deseti lety jsem postoupil s Kladnem do první ligy a teď bych postoupil s Hostouní do divize ke Kladnu," usmíval se borec, jenž má na kontě okolo sedmdesáti startů v nejvyšší soutěži.

Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/po-deseti-letech-by-si-postup-ra...