29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

NAPSALI O NÁS: Pevnou zeď favoritů hostouňské šrapnely nezbořily

Smrtící sérii mají za sebou hráči Hostouně a po Kladně a Českém Brodu nedokázali obrat ani třetího velkého favorita – v Brozanech prohráli 0:2.

„Řekl bych ale, že hodně smolně. Soupeř nebyl tak dobrý jako ti předtím (Kladno a Český Brod)," litoval asistent trenéra Hostouně Josef Vacovský.

Brozanům se však povedla pěkná akce už ve 14. minutě, když po dobré kombinaci ještě brankář Pettík jasnou šanci ztlumil, ale míč pokračoval do brány. Zastavit ho mohl vracející se T. Krupička, jenže místo toho ho poslal do sítě sám.

Hosté sice herně nezaostávali, ba naopak, ale jasné šance si nevytvořili. Sedm minut po změně stran tak trenéři sáhli k razantní změně, vystřídali hned trojici hráčů a hra Sokola šla nahoru.

Jenže domácí všechny závary přežili a slavili postup na druhou příčku tabulky jen o skóre za Nymburkem. Navíc dohrávali v klidu, protože v 77. minutě nenápadná rána Bendy levačkou z 25 metrů překvapila brankáře Pettíka.

„Je to škoda, na střelu asi mohl dosáhnout. Bodovat jsme přitom opravdu mohli, soupeř nás nijak nepřehrával," mrzelo Josefa Vacovského, jehož tým na tři prohry v řadě není zvyklý a zvykat si nehodlá – příští týden se pokusí přejet Úvaly.

Autor: Rudolf Muzika