NAPSALI O NÁS: Na Hostouň stačí poločas? Velvarům ano…

Divizní derby mezi Velvary a Hostouní dopadlo lépe pro domácí. Slovan se do poločasu trefil třikrát a Sokol jel domů poražen 0:3 (0:3).

Hosté od první minuty naráželi na bojovnost Slovanu, nikoli na lepší fotbalovou kvalitu. Tu jednoznačně prokazoval Sokol, ovšem liknavostí při zakončování akcí nechal nadechnout Slovan ke smrtícím brejkům.

Jeden takový zastavili Hostouňští na hranici velkého vápna jen za cenu faulu. Sudí mohl nechat zahrát přímý kop, ale vybral si dramatičtější možnost a nařídil penaltu, na kterou Petrovič v bráně nedosáhl. Vedení Slovanu nic pro konečný osud zápasu neznamenalo.

Hosté dál podnikali nebezpečné kombinace do vápna Velvar. Bušili do jejich zadáků, až si vybušili pokutový kop. K míči se postavil Trnka a … nedal. Srovnané skóre by zápas vrátilo na začátek, navíc, když domácí šli za faul do deseti. Velvary chycená penalta i červená karta povzbudily k usilovnějšímu fotbalu. Brzy poté vtrhli před Petroviče, přetlačili stopery a zvýšili vedení. A když minutu před odchodem do šaten dvoumetrového Petroviče přehlavičkoval maličký Chrobák, bylo s Hostouní zle.

Bouřka v kabině nalila hostům do nohou nový fotbalový život. Po změně stran domácí zalezli na svoji půlku a čekali, co se bude dít. Fotbalově se dělo hodně, střelecky pramálo. Jen Petrovič na druhé straně poprvé v zápase chytil nebezpečnou střelu a dál držel své spoluhráče v jakési naději na vyrovnání.

Hra Sokola dostala vysoké obrátky poté, co na hřiště přišel Zeman, Marek se posunul pod hrot útoku a Veverka zleva přihrával, centroval, makal i střílel. „Hostouň nehrála vůbec špatně. Dobře kombinovali, i když hřiště bylo těžké, ale do ničeho se nedostali. Odvedli jsme vzadu, co jsme si řeklii, a jako nadstavbu jsme vstřelili tři góly,“ uvedl obránce Slovanu Marek Chrobák.

Diváci v druhém poločasu viděli bezmála čtyřicet minut kvalitního představení. A těm domácím se s ubývajícími minutami rozšiřovaly koutky úst. Na těžkém podmáčeném oraništi se technicky vybavenějšímu týmu branku už vstřelit nepodařilo.

„Vyplnilo se to, čeho jsem se obával. Tenhle terén nebyl na náš fotbal. Byli jsme lepší na balonu, přehrávali jsme je, ale na těžkém terénu neumíme dávat góly,“ povzdechl si Richard Veverka.

„Nesvádějme naši prohru na terén. Ten byl pro obě mužstva stejný. Spíš mně vadí, že se soupeř dostane čtyřikrát na dostřel naší branky a dá tři góly. Chyběli nám citelně nemocní Novák s Motlíkem. Oba by hráli v základu. Teď si ztracené body musíme vzít za týden doma proti Neratovicím,“ dodal trenér Martin Čurda.

Góly: 29. Dvořák Radek (pen.), 39. Müller Miroslav, 41. Chrobák Marek.

Sestava Hostouně: Petrovič – Krndžija, Burant, Hanuščík, Boruta, Tvrzník, Marek, Čurda, Rouček, Trnak Veverka (střídali v druhém poločase Zeman za Roučka, Zachariáš za Trnku).

Vyloučení: 34. Obrtlík – 74. Krndžija