NAPSALI O NÁS: Jedna střela stačila v Hostouni na bod

Na hřiště Sokola Hostouň dnes dorazila Souš, čtvrtý tým divizní skupiny B. Špička tabulky svou kvalitu má a soušský Baník ji také v poli předvedl. Na bránu domácích sice vystřelil jedinkrát, ale i to mu stačilo na zisk bodu za výsledek 1:1 (0:1), když Hostouňští po devadesáti minutách prokázali pevnější nervy v následujícím penaltovém rozstřelu.

Domácí byli v první půli lepším týmem. K Pettíkovi nic zásadního nepustili. Co prošlo, dokázali od své brány v klidu odvrátit. Zvláště stoperská dvojice Boruta - Motlík sehrála vzadu výbornou partii. Vpředu vynikali fotbalovostí Marek, Zachariáš a Veverka. Tahle trojka nadělala zadákům Baníku nejvíc starostí, přičemž dvakrát je nedokázali vyřešit. Poprvé se skvěle uvolněný Zachariáš sám před gólmanem lekl možného ofsajdu, a když na něj rozhodčí zakřičel, ať hraje, míč uklidil centimetry od tyčky do autu. Zmařenou příležitost o několik minut později napravil Veverka. Váhání Baníkovců u velkého vápna ukončil v 28. minutě vypíchnutím balonu a přesným zakončením.

Podzim Hostouně se nese ve znamení skvělých a marných poločasů. Tentokrát přestali Sokolové hrát fotbal v poločase druhém. Zbytečně se zatáhli na svou polovinu a přestali se na desítky minut pohybovat. Možná je uspokojilo břevno Krndžiji. Baník nabídnutého prostoru v 67. minutě využil k vyrovnání. Zleva prošel přízemní centr na střed velkého vápna, odkud to hosté pěkně uklidili za Pettíkova záda.

Gól domácí probral. Jen útoky bez vystřídaného Zachariáše však postrádaly myšlenku navíc. Veverka svůj průnik do vápna nezakončil centrem na volného Marka a Motlíkovo sólo nikdo z domácích před branku hostí nedoprovodil... "Dva body pro nás je spravedlivý výsledek. Udělali jsme jen jednu chybu, oni z ní jednou vystřelili na branku a dali gól. Tyhle týmy z popředí tabulky chyby dokážou potrestat gólem. Tak to prostě je," uvedl po utkání Honza Čurda.

V penaltovém rozstřelu byli šťastnější Hostouňští. Jednu z proměněných penalt věnoval její aktér Tomáš Marek své babičce, velké sportovní fanynce, která v den zápasu zemřela ve věku 92 let.

Sokol podzim zakončí v sobotu (10.15 h.) na hřišti Štětí.

Sestava Sokola: Pettík - Tvrzník, Boruta, Motlík, Hanuščík, Čurda, Novák, Marek, Krndžija, Zachariáš, Veverka (v druhé půli střídali Trnka za Nováka, Krupička za Zachariáše, Rouček za Čurdu).