20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Napsali o nás: Hostouň začala se Slováky a Markem

Tomáš Marek míří do Hostouně. Nováček fotbalové divize včera zahájil přípravu na sezonu s ligovou posilou a dvěma mladými Slováky.

Hostouňský Sokol nyní disponuje třiadvaceti fotbalisty. Z toho asi šest moc dobře ví, co je v divizi čeká. Mezi ně patří také ligový hráč Jihlavy a bývalá opora kladenského SK Tomáš Marek. Ten místo do Kladna zamířil do sousední vísky. „Ještě to není definitivní. Čekám do úterního večera, jestli dopadne Rakousko nebo Německo. Když ne, kopu za Hostouň. Co jsem zatím poznal, máme fotbalově slušný tým,“ uvedl Marek. Toho od prvního srpna zaměstná ve své firmě majitel klubu Jiří Hondl.

Klub opustil Novák, hráč základní sestavy, který v těchto dnech údajně prochází zkouškou v druhé italské lize. Z posil stojí vedle Marka za zmínku parta mladíků. Vedle Slováků (19 a 20 let, jeden hrál za Banskou Bystrici a druhý za Žilinu), kteří si zahráli i za mládežnické reprezentační výběry a v současné době žijí s rodinami v nedalekých Středoklukách, v zeleném dresu trénují bývalí kladenští hráči Neumann a Bystřický.

„Tým je stabilizovaný. Po přípravě zúžíme kádr na osmnáct jmen a zbylé hráče pošleme do béčka, s kterým chceme vybojovat postup do B třídy,“ říká Jiří Hondl, šéf klubu.

V současné době „pálí“ Hostouňské neobsazené místo na levé straně zálohy, kde operoval Novák. „Co víc si přát, než posilu v podobě Marka? Je to odměna pro pana Hondla za to, jak se o klub stará. Zájem ligového hráče působit v takovém klubu není pro Hostouň špatná vizitka. Z dalších posil se jeví velmi dobře Slováci. S Lukášem Křečkem, o kterém se mluví, nepočítám,“ uzavřel první den přípravy trenér Martin Čurda.

Hostouň sehraje první přípravné utkání zítra s Královým Dvorem a v neděli v Sezimově Ústí předkolo poháru. Pokud postoupí, měla by hostit další víkend Písek.

Jan Murárik

zdroj: http://www.vasekladno.cz/sport/4067-hostoun-zacala-se-slovaky-a-markem