29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

NAPSALI O NÁS: Hostouň srazil druhý gól

Brozany potvrdily roli favorita divizní skupiny B a porazily hostouňské Sokoly 2:0 (1:0).

V minulé sezoně třetiligový tým ukázal sílu jak v útoku, tak v obranné fázi hry. V prvním poločase hosté utápěli svoji snahu dostat se na dostřel brány v nepřesných přihrávkách, z nichž ani jedna nebyla třeba zmařenou finální.

Brozany poprvé udeřily ve čtrnácté minutě s pomocí hostouňského Krupičky. Pak hosté jednou vykopli míč z prázdné brány a Pettík vytáhl následný pokus zpod břevna. Kdo čekal brozanskou kanonádu, odcházel o přestávce na párek zklamaný. Ke cti domácích fanoušků lze přičíst potlesk po střele hostů zhruba z třiceti metrů, která přeletěla bránu.

Po obrátce se hra mezi šestnáctkami vyrovnala. Po dvaceti minutách se v největší šanci ocitl Motlík, ale jeho hlavička skončila v gólmanově náručí. Snahu o vyrovnání zhatila v 78. minutě šikovná otočka domácího Bendy, po které skončil míč za překvapeným Pettíkem. Poté opět hosté vykopávali merunu z brankové čáry a na rozloučenou Brozanští orazítkovali jejich tyč.

„Makali jsme, ale i přesto měli domácí dostatek času a prostoru ke svým kombinacím. Chyběl nám větší důraz a pohyb,“ hodnotil utkání Tomáš Rouček.

„Jsme jaloví, hrajeme bez útoku. Vzadu nedostupujeme hráče a gól jsme jim darovali. Druhý poločas už byl z naší strany lepší, Brozany nic nepředvedly a my toho nevyužili,“ doplnil Jaromír Šilhan, který si stále po operaci do zápasu netroufá naskočit.

Devátá Hostouň má za sebou sérii čtyř zápasů s mužstvy, která se podle předpokladů mají po podzimu usadit v nejvyšších patrech tabulky. Získala z nich jeden bod. Tři, které naposledy uhrála ve třetím kole doma s Libiší, může zopakovat v neděli, kdy hostí Úvaly (16.30 h.).

Sestava Hostouně: Pettík – Burant, Motlík, Krupička, Boruta, Marek, Zeman, Čurda, Trnka, Tvrzník, Rouček (v 52. minutě druhého poločasu střídali Krndžija, Novák, Hanuščík, ze hřiště odešli Rouček, Trnka, Krupička).