NAPSALI O NÁS: Hostouň rozesmutnila Štětí

Nováček divize Sokol Hostouň uzavřel na hřišti Štětí podzimní část výhrou 2:1 (1:1). Ovšem skóre mohlo být mnohonásobně vyšší.

"Spalovači mrtvol", tak po prvním poločase nazvali své hráče hostouňští fanoušci, kteří do Štětí dorazili ve velmi slušném počtu. A přirovnání to bylo trefné. Po půl hodině totiž mohla výsledková tabule na stadionu ukazovat pět nula pro hosty. Regulérní gól Nováka ve druhé minutě rozhodčí raději odpískal jako ofsajd, při druhém Novákově úniku jej zastavil domácí hráč faulem. Tvrzník minul těsně tyčku, Veverka nedal a Marek neproměnil sám před gólmanem obrovskou šanci. Jediná trefa do sítě Štětí přišla po chybné rozehrávce obránce s gólmanem. Tu jim vystihl Veverka, obešel gólmana a pohodlně míč uklidil do prázdné branky.

Parádní svižný fotbal Hostouně ale brzy zastavily dvě události. Do desáté minuty střídal pro zranění hbitý Novák a krátce po dvacáté minutě poslal sudí do kabin domácího hráče i s Motlíkem. "Zranění Nováka naší koncepci hry narušilo. Byli jsme připravení na těžkopádného soupeře, kterému lze pronikat do obrany rychlými výpady. Ale víc nám ublížilo vyloučení. Kdybychom hráli v plném počtu, zápas bychom jistě rozhodli mnohem dřív," posteskl si trenér Martin Čurda.

Hosté se poté spoléhali vpředu pouze na Veverku, zbytek týmu se zatáhl a čekal, co domácí vymyslí. A když Veverka další ze svých šancí neproměnil, povedlo se domácím vyrovnat v posledních vteřinách z rohu. "Gól jsme si dali sami. Kdyby to gólman dobře odkopnul, tak k tomu poslednímu rohu nemuselo dojít," poznamenal trenér Čurda.

Po změně stran se Sokolové vrátili k fotbalu ze začátku utkání. Štětí se do útoku dostávalo jen z nakopávaných míčů. Hostouňští přitlačili domácí k jejich bráně především fotbalovým uměním Marka, Krndžiji či Veverky. Přesto mohli domácí vést, ovšem, po skrumáži se z jejich kopaček míč zastavil v bahně těsně před brankovou čárou, odkud ho hosté se štěstím dostali pryč. "Prali jsme se s hodně těžkým terénem. Obtížně jsme se na něm otáčeli, nešlo ani pořádně zasprintovat. Hráli jsem dobře, vždyť víc než dvě střely na bránu jsme jim nedovolili," uvedl stoper Adam Boruta.

Tři body Hostouni poté zařídil Krndžija, který odražený míč od břevna pohotově usměrnil do brány.

Hostouň i přes úspěšný podzim čeká zimní obměna kádru. Vedení klubu musí vyřešit post druhého brankáře a vypořádat se zřejmě i s návratem Tvrzníka do Liberce. Některé další změny v kádru jsou nasnadě. Tým se společně opět sejde v lednu při zahájení zimní přípravy.

Sestava Sokola: Pettík - Krndžija, Boruta, Motlík, Hanuščík, Krupička, Čurda, Novák, Tvrzník, Marek, Veverka (střídali v prvním poločase Trnka za Nováka, v druhém Vlasatý za Čurdu, Bystřický za Krupičku, Zachariáš za Veverku).