NAPSALI O NÁS: Gólovka Honzy Jirase. Rakovník mě překvapil fyzičkou

Jeho soukromý i fotbalový život je úzce spjatý s Hostouní. Ovšem fotbalem se nejvíce proslavil v pražské Spartě, kam odešel z kladenského SK. V polovině sedmdesátých let v jejím dresu střílel ligové góly a nad hlavu zvedl Československý pohár. V současné době Honza Jiras (69) dobrovolně nevynechá jediný zápas hostouňského Sokola. Jeho pouť divizí komentuje pro Vaše Kladno.

"První poločas byl velmi vyrovnaný, bez střelby a bez šancí, které by stály za zmínku. Nebyl to ten dobrý výkon, jaký Sokol předváděl v Mostě. Ve druhé půli se hrál slušný fotbal prvních patnáct minut, pak hra trošku upadla. Zajímavý byl konec, kdy Hostouň tlačila. Celý zápas byl o tom, kdo dá první gól, a to se povedlo Rakovníku. Mužstvo hostí mě překvapilo svou fyzičkou. Mají urostlé hráče, kteří na hru Hostouně stačili. Domácí si s tím nevěděli rady. Například Šilhana si Rakovničtí pokryli velmi dobře. Hru Hostouně v druhém poločase oživil příchod Roučka a Zemana. Zeman krásně trefil přímý kop pod břevno, bohužel, doprostřed brány a nechal vyniknout brankáře. Pak se mi líbila hlavička Marka. Tu zase hosté odvraceli se štěstím z prázdné brány. Na Rakovník by platil akorát vysoký Šilhan, kdyby se před jejich bránou dostal k ideální hlavičce. K té nedostal centr, a když už ho nechali pokrýt v klidu balon, tak ho zase kolikrát neměl komu dát. Věřím ale, že příští zápas v Libiši neprohrajeme."