NAPSALI O NÁS: Fotbalová Hostouň chystá oslavy

„Jsme tam!“ hlásí Honza Čurda, opora Hostouně, na sociální síti. A zřejmě má pravdu. Hostouň včera před zraky dvou stovek diváků porazila Lhotu 2:1 (0:1) a na 99 procent už může slavit postup do divize.

A slavit se asi ve velkém bude druhý červnový víkend po domácím zápase s Berounem, posledním před vlastním publikem v této sezoně. „Bude i kapela, přijďte,“ říká s úsměvem ve tváři trenér Hostouně Martin Čurda.

Jeho svěřenci sice včera s Lhotou žádný zázračný fotbal nepředváděli, ovšem o konečný výsledek v podobě tří bodů, navzdory nepovedenému poločasu, se rozhodně bát nemuseli. „Kdyby poločas skončil pět jedna pro nás, nemohl by se nikdo divit. Hráčům jsem věřil, že skóre nakonec otočí a výhru si pohlídají,“ dodává kouč druhého týmu tabulky Krajského přeboru.

Ten na Lhotské přichystal na začátku druhé půle takticky velmi dobré střídání, když na plac poslal rozdílového hráče Trnku. Jestliže po závaru dokázali domácí vyrovnat a hosty zamkli na jejich půlce, pak Trnka gólem o zápase prakticky rozhodl, i když oba týmy čekaly ještě dlouhé minuty do závěrečného hvizdu sudího.

„Tohle by na divizi nestačilo,“ vyjádřil se k výkonu Hostouně trenér Lhoty Petr Cais. „Nás teď čeká velmi důležitý zápas s Rakovníkem. Když ho zvládneme, jsme podle mého na dobré cestě k záchraně. Ovšem nikdo teď neví, kolik mužstev po sezoně nepřihlásí vyšší soutěže a kolik jich popadá do Krajského přeboru a kolik jich z kraje půjde níž,“ doplnil.

Pokud by se nyní dalo na kuloárové zprávy, tak do divize by ze skupiny, kde je Hostouň, mohla postoupit i tři první mužstva. V tom případě má Honza Čurda pravdu, Hostouň je tam!