29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

KD:I. B třída: nováčci tahali za kratší konec

Kladensko - Úvodní kolo má za sebou také fotbalová I. B třída. Hrála se čtyři derby s překvapivými

VELKÁ DOBRÁ - TN RAKOVNÍK B 2:0

Čechie zahájila podzim stejně, jako dohrávala jaro, tedy vítězně.

„Vstoupili jsme do utkání trošku nervózně, pod tlakem povinnosti udělat doma tři body,“ uvedl domácí lodivod Vlastimil Hrubý. I přesto měli Doberští převahu a brzy otevřeli skóre (17.) rychlíkem Porazilem střelou na zadní tyč.

Následná pauza na občerstvení paradoxně ukončila tlak Čechie a oživila hosty, kteří do té doby pouze bránili. Do jasné možnosti se však nedostali.

Ve druhé půli se Tatran zakopal na vlastní polovině, Dobrá neproměnila několik šancí včetně penalty Volmana, ale nakonec přeci jen přidala dorážkou ze skrumáže pojišťující druhý gól střídajícím Holubem (70.) - chvilku po jeho příchodu na plac.

MŠEC - ZLONICE 2:0

Favorizovaná Mšec, která skončila v loňském ročníku nejvýše ze všech současných týmů soutěže, porazila letními odchody hodně oslabené Zlonice jen o dvě branky.

Podle hostujícího funkcionáře Tomáše Smetany se jednalo o celkem vyrovnané utkání. „Škoda první branky, kterou jsme ve 40. minutě dostali po hrubé individuální chybě při vyvážení míče,“ řekl.

Druhý gól inkasovali hosté, hrající se třemi dorostenci v sestavě, při snaze o vyrovnání v samotném závěru zápasu. „Výkon mě docela překvapil, k bodu bylo blízko. Dvě pološance Demetera však na střelení branky nestačily,“ doplnil Smetana.

KLOBUKY - SK SLANÝ B 3:1

Klobuky přivítaly ve slánském derby mladou a běhavou rezervu Slaného.

Ve vyrovnané první půli se domácí dostali do dvoubrankového vedení slepenými brankami Hansla a J. Vébra (17., 19.) Po vystřídání třech hráčů Slaného po pauze se obraz hry změnil.

Hosté Klobuky zmáčkli, a také z trestného kopu snížili střelou Čablíka (75.) tečovanou domácím hráčem. Před koncem utkání se připomněl domácí M. Svoboda, jehož letní námluvy s Vraným neskončily očekávanou svatbou.

V době tlaku Slaného utekl obraně a předložil míč na malé vápno J. Vébrovi, který podtrhl účet.

Trenér Slaného Radim Vavroch mínil, že asi zaplatili nováčkovskou daň.

„Máme hodně mladičký tým. Nevyšlo nám patnáct minut první půle, potom jsme do nich bušili, byli jsme většinu zápasu lepší, ale tlak byl jen okolo vápna, velké šance jsme neměli.“

Největší možnost tak měly Klobuky, které nastřelily z TK spojnici tyče a břevna. Domácí kouč Jiří Čížek viděl zápas mírně odlišnou optikou. „Řekl bych, že naše vítězství bylo zasloužené,“ prohlásil.

BRAŠKOV - HOSTOUŇ B 4:3

Slušná přestřelka se odehrála na Braškově, kde se elitnímu útoku loňského OP (50 gólů) postavil domácí snajpr Jaroš.

Hostující duo se postaralo o všechny tři branky svého týmu (Slanina 27., Kubát 56.,72.), Jaroš zvládl stejnou porci sám (9., 44., 57.). Vítězný gól domácích vstřelil Hrubý (77.).

Hostouň, podpořená kvůli souběhu s áčkem pouze Zachariášem na místě stopera, začala zhurta, ale Braškov hru rychle srovnal a po celý zápas se udržel o krůček napřed. Domácí trenér Jaroslav Želina přiznal předzápasové obavy.

„Hostouň vyhrála okres a vedlo se jim v přípravě. Naštěstí se nám podařilo roztáhnout hru a hrát po stranách.“ Kromě Jaroše pochválil Želina i nováčka v útoku Baloga, který asistoval u dvou branek. Podle hostujícího kouče Miroslava Supáčka se zápas musel divákům líbit.

„Propadli jsme v defenzívní činnosti, musíme se naučit hrát důsledně, kompaktněji. Ale poučíme se a příště budeme lepší,“ prohlásil.

JEDOMĚLICE - DOKSY 2:3

Jedomělice po dvouletém pobytu v A.třídě vstoupily do zápasu s Doksy aktivně, ale z první akce hostů navrátilec z rakouského angažmá Junek přetáhl míč křížem na Větrovce, který z první vsítil (11.).

Naopak Mrština ze zadní tyče nepochopitelně minul, Větrovce vychytal gólman a Nedvěd poslal PK mimo tyče. Domácí přesto srovnali Mrštinou (33.) po autu, který propadl až k malému vápnu. Šancemi na obou stranách začala i druhá půle, největší měl opět Mrština, ale

Doksy podržel brankář Rouček. Rozhodující okamžik přišel po hodině hry s vyloučením již žlutého kapitána Jedomělic Nedvěda. Hosté přesilovku vzápětí využili. Putík hezky nabil napříč vápnem Škvárovi (63.) a vítěznou branku dal sám (74.) Těsně před koncem snížil Kubenka bombou z TK.

Robert Nedvěd vzal porážku na sebe „Po změnách v oddíle jsme předvedli výkon nad očekávání. Vyloučení je moje velká chyba, zazdil jsem to.“

Dokeský trenér Martin Škvára byl poměrně spokojený. „Odtud se body vozit nebudou. Ale byly i věci, které se mi v naší hře nelíbily,“ prohlásil s odkazem na první inkasovaný gól.

VRANÝ - UNHOŠŤ 5:1

Vysoká výhra domácích docela překvapila, poněvadž z jejich loňského A třídního týmu nezůstal kámen na kameni. Až na pár borců (Urban, Jaráb) ho tvoří víceméně hráči lonského třetitřídního béčka.

Hosté sice byli od začátku pod tlakem, byli to ale oni, kdo díky Korpovi otevřeli skóre. Ani jejich gól však s vranskými borci nezamával.

"Byli úplně jinde než my. Byli strašně rychlí. Byl to rozdíl dvou rychlostních stupňů," uvedl kapitán poražených Oldřich Moc s tím, že příprava s celky z nižších soutěží nebyla tím pravým ořechovým.

"My jsme si nevytvořili takřka nic," uvedl a pochválil vranské útočníky a také Palubu, jehož dlouhé a přesné pasy jim dělaly problémy, stejně jako jeho dlouhé auty.

"Hodí to dál, než já dokopnu," pousmál se unhošťský stoper a připomněl, že před rokem zahájili sezonu podobnou porážkou, v Libušíně padli 2:5 a nakonec mohli být s minulým ročníkem spokojení.

Za domácí se dvakrát trefil kapitán Urban, jednou Kubík a Koten, na 1:1 vyrovnal z desítky Krampera.