KD:Fotbalový šéf: Vyhlašujeme nulovou toleranci

V nedávné době zaznamenal okresní fotbalový svaz několik projevů nesportovního chování směrem k rozhodčím, ale i k soupeřům. Na základě těchto okolností se rozhodl vyhlásit nulovou toleranci vůči nesportovnímu chování.

Rádi bychom touto cestou na tuto skutečnost upozornili jak hráče, tak fanoušky, kteří velmi často přidávají k bouřlivé atmosféře na zápasech a věříme, že se to nebude nadále týkat našeho klubu.

Kladno – Předseda okresního fotbalového svazu Petr Blažej s okamžitou platností vyhlašuje nulovou toleranci nesportovnímu chování a surové hře

Vedení svazu znepokojuje narůstající agresivita na hřištích. A to i hráčů vůči sobě.

„Není to otázka jen našeho okresu, jedná se o globální záležitost. U nás je to umocněné tím, že máme spoustu mladých rozhodčích, kteří dělají chyby jako hráči, reakce jsou tomu ale nepřiměřené," řekl Blažej s tím, že za svého působení ve funkci předsedy takový start sezony nepamatuje.

„Rád bych tímto apeloval na hráče, funkcionáře i diváky, aby opravdu byli soudní a krotili své emoce," uvedl Blažej a dodal, že pokud mladí skončí, nebude mít soutěže kdo řídit.

„Situace je kritická, už takhle máme problém obsadit všechna utkání," podotkl současný prvoligový sudí a litoval, že i z výše uvedených důvodů skončili někteří zkušení soudci, například jiný ligista Jiří Adam.

Ale co když bude mladý arbitr vyrůstat ve sterilních podmínkách? Neodrazí se to na jeho nepřiměřeném sebevědomí, od čehož je krůček k aroganci moci?

„Určitě si pohlídáme, aby nenarostli, to by bylo kontraproduktivní," slíbil Blažej a upozornil, že s mladými soudci pracují. Například zakoupili kameru, která bude snímat až dvě víkendová utkání, jež s mladými rozeberou.

Předseda svazu nechápe, že situace došla tak daleko, že dvě hodiny po utkání vyhrožuje hráč pomocí sociální sítě mladému rozhodčímu fyzickou likvidací.

„Ano, byla to nerozvážnost, kam to ale bude spět?" ptá se Blažej a dodává, že zatím nepomáhají ani vysoké tresty vynesené disciplinární komisí.

Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/fotbalovy-sef-vyhlasujeme-nulovou-toleranci-20161021.html