20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

KD: V Hostouni fotbal bavil

Kladensko - Oslavy 90 let trvání fotbalu v Hostouni a110 let od založení zdejší tělovýchovné jednoty Sokol se náramně vydařily.

Během soboty se mimo jiné odehrál Memoriál Jiřího Kukelky, bývalého gólmana, jehož životní pouť před třemi lety ukončila v mladém věku těžká nemoc.

Turnajový primát si vybojovala rezerva Hostouně, která nedávno slavila postup do I. B třídy, a na jejíž počet rozzářil v deset večer noční oblohu ohňostroj.

Ve všech třech utkáních brala plný počet bodů, přičemž zdolala Jeneč 3:1, kombinovaný tým Hřebče 5:2 a Lokomotivu Hostouň z Chodska 6:3.

"Hřebeč porazila v prvním utkání naše kamarády z Domažlicka 7:2. Mysleli jsme, že to myslí s první místem vážně, nakonec jsme ji ale porazili, takže opět skončila druhá," usmíval se vedoucí vítězného týmu Karel Kukelka, bratr zesnulého Jirky. Prozradil, že jeho mužstvo společně s hřebečským přispělo Jiřího manželce a dcerce částkou pět tisíc korun.

Třetí příčku si přivlastnila Jeneč a čtvrtá patří hostouňské Lokotce. O pořadí na druhém až čtvrtém místě rozhodla až minitabulka.

Vrcholem soboty byl souboj staré gardy Hostouně se SIGI Teamem, jenž před třemi stovkami diváků skončil smírně 6:6. Domácí celek tvořili borci, kteří byli na začátku čerstvé éry postupů jako Hromádka, Hlůže, Eiselt či Fanta, zahráli si i současní áčkaři Burant, Hanuščík, Šilhan, Lukáš Krupička nebo Novák.

Za soupeře nastoupily hvězdy minulosti Jan Berger, Jan Fiala, Petr Rada, Tomáš Skuhravý a další.

Autor: Jiří Nagy

ZDROJ