20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

KD: Supáček: Hráli jsme na to, že soupeře přestřílíme

Kladno – Úkol by jasně daný – postup do krajské I. B třídy. „K divizi je okresní přebor málo," prohlásil kouč vítěze uplynulého ročníku nejvyšší okresní fotbalové soutěže – Hostouně B, Miroslav Supáček.

Jeho tým společně s rezervou Slaného sutěži vládly. Trenér vítěze by ji po stránce úrovně rozdělil na podzim a jaro. „Řada týmů udělala v zimní přestávce výkonnostní růst. Řadil bych mezi ně Družec, Černuc, Brandýsek a Kročehlavy. Tam došlo ke zkvalitnění. Je vidět, že zimní příprava k něčemu je," uvedl.

Na druhou stranu ho zklamala Běleč, i když její postavení svým způsobem chápe. „Geograficky leží na okraji okresu, nikdo se tam nestěhuje a myslím, že v budoucnu to budou těžko dávat dohromady. Mají dobrý záměr to hrát se svými hráči, tolik aktivních ale mít nebudou," míní Supáček.

Co se týče jeho týmu, nebylo vše v úplném pořádku. Pár zádrhelů tam bylo. „Například jsme ani jednou neporazili nováčka z Černuce. Přitom to není tým, který by nás měl připravovat o body, ale stalo se. Vždy se najde mužstvo, které vám nesedí," řekl s tím, že se mu líbil zápas v Hrdlívu, přesněji jeho divácká kulisa.

„Je to škoda. Přál jsem mu, aby se zachránil. Je vidět, že tam fotbal táhne," posteskl si Supáček.

U svého týmu ocenil hru dopředu, což dokumentuje 130 nastřílených gólů. „Dá se říct, že jsme hráli na to, že soupeře přestřílíme. V I. B třídě ale budeme muset zapracovat na defenzivě," podotkl a vysoko kladl fakt, že většinu sezony trénovali v plném počtu, přičemž každá absence byla dopředu řádně omluvená.

Mužstvo bylo také dobře složené. „Zásluhu na tom má hlavně kolega Míra Vlček. Mrzí mě, že končí. Těžko se s ním loučím a byl bych rád, kdyby své rozhodnutí změnil. Stavěl to většinou na místních klukách, a to je velké plus," řekl Supáček po své hostouňské premiéře.

Důležitá byla podle jeho slov spolupráce s prvním týmem. „Směrem k nám byla na vysoké úrovni. Za to bych chtěl poděkovat. Z toho vyplývá, že jsme všichni jeden tým. Vím, že třeba ve Velvarech to tak nefunguje."

Podle Supáčka měl tým osobnosti v Kubátovi, Slaninovi a Fábrym. Dobře sekundoval Bureš a vyletěl také obránce Viduna, který trénuje s áčkem i béčkem, takže má volno pouze v pondělí. Dokonce se dočkal prvního divizního gólu.

Krajská I. B třída bude mít na podzim devět týmů z Kladenska. „Bude to všechno okolo komína," pochvaloval si Supáček a vrátil se k poslednímu kolu, v němž vyhráli ve Slaném 2:0. „Byla to neskutečná oslava fotbalu," prohlásil.

ZDROJ