29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

KD: Muž s velkým srdcem slaví. Supáčkovi je šedesát

Kladno /FOTOGALERIE/ - Šedesátiny oslaví ve středu 13. září kladenská trenérská fotbalová legenda Miroslav Supáček. Někdejší výborný hráč se stal ještě uznávanějším koučem, když jeho rukama prošly stovky velkých kladenských talentů a vedl nebo vede i dospělé týmy Slovanu Kladno, AFK Tuchlovice a Sokola Hostouň B.

Jako hráče populárního „Supa“ neměli obránci rádi. Proslulá byla jeho rychlost, ale i takzvaná přehazovačka a následný pád – nejlépe v pokutovém území. Rozhodčí mu to baštili, penalta střídala penaltu, ať už to bylo v rodném Nižboru nebo dalších milovaných štacích v Lánech a Libušíně.

Když se čas naplnil a bříško lehce zvedlo křivku, dal se bývalý havíř Supáček na trenérskou dráhu. A udělal moc dobře. Impulzivní, ale zároveň lidský. Mladí kluci za ním většinou šli a dodnes na něj vzpomínají. Nejlepší roky prožil jako trenér mládeže SK Kladno hlavně v dobách, kdy klub kopal první ligu. „Fotbal se dálkově vystudovat nedá, musí se odtrénovat," říkal už tehdy, když ve slavné trenérské partě spolupracoval se jmény jako Jan Suchopárek, Martin Čurda nebo Zdeněk Hašek.

Když se poměry na SK zhoršily a klub pořád sestupoval, odešel i Supáček a bylo to po dlouhé době k mužům. Předtím v 90. letech zachraňoval kladenský Slovan v I. A třídě, teď přišla nabídka do stejné soutěže – do AFK Tuchlovice. Už nešlo o zachraňování, ale o postup. Nakonec se to také povedlo a Tuchlovice pomohl do krajského přeboru dotlačit.

Od loňska pak vášnivý rybář pomáhá v Hostouni, kam ho zlákal kamarád Martin Čurda. Nejdříve k A týmu, pak vedl béčko a opět s ním postoupil – do I. B třídy.

Ale jak už bylo řečeno, hráčské i trenérské úspěchy přebíjí u Miroslava Supáčka něco úplně jiného: jako málokdo umí rozdávat dobrou náladu.

Kdo ho zná, nemůže než souhlasit.

Míro, hezky si šedesátku oslav a hodně zdraví tobě i tvým blízkým.

Zdroj