KD: Mladí Sokolové z Hostouně druzí v Zimní lize Motorlet

Od listopadu loňského roku do března 2018 se odehrálo celkem 13 kol Zimní ligy Motorlet. Kladensko v kategorii "Starší přípravka" úspěšně reprezentoval tým Sokola Hostouň, jeho hráči vybojovali stříbrnou příčku.

Soutěž se odehrála na kvalitních UMT, střídavě na Motorletu, Bílé Hoře a "Klausovce". Utkání se hrála přes šíři velkého hřiště v čase 2x 30minut. To všem týmům a trenérů poskytovalo dostatek času pro práci s hráči, taktikou. Výsledky tedy nebyly nijak nahodilé, ovlivněné náhodnou brankou, jako když se sehrávají například turnaje s desetiminutovým hracím časem na zápas. Počasí bylo k seriálu soutěže vlídné, a v kombinaci s kvalitními umělkami se překládalo jen minimum zápasů. Kéž by i Kladensko disponovalo takovým počtem podobných hřišť!

Hráči Sokola do soutěže vstupovali s respektem a účelem účasti v lize byla zejména příprava na jarní část soutěže "mistrovské". Nicméně samozřejmě cílem bylo i dobré umístění. Trenérské duo Jaromír Boháč a David Šíp hráče motivovalo v každém zápase k maximálnému výkonu do poslední minuty, bez ohledu na výsledky. Podobně tomu bylo i u ostatních týmů, neviděli jsme, že by někdo zbytek zápasu tzv. "vypustil" i za velmi nepříznivého stavu, což bylo velmi sympatické.

Tým Hostouně uhrál celkem 10 výher a 3x soupeři podlehl. Prohrané zápasy berou jako motivaci pro další trénink, samozřejmě je mrzí, že byli kousíček od mety nejvyšší, ale pokud by jim někdo v listopadu řekl, že budou stříbrní, asi by koukali rozpačitě, jména týmů v soutěži budila velký respekt.

A nyní trochu faktů, sehraná utkání Hostouně a výsledná tabulka (bez dohrávek, která na umístění Hostouně již ale nemají vliv):

25.11.17 Aritma U10 vs. Hostouň 10:3

03.12.17 Hostouň vs. SK Střešovice 14:4

10.12.17 Podolí vs. Hostouň  1:12

13.01.18 Hostouň vs. Motorlet B  12:7

21.01.18 Bílá Hora vs. Hostouň  0:31

28.01.18 Hostouň vs. Aritma U11 15:4

03.02.18 Bohnice vs. Hostouň  3:19

10.02.18 Junior vs. Hostouň  8:14