KD: Hostouň padla i v Českém Brodu

Český Brod - Po minulém kole, kdy fotbalisté Českého Brodu poslali vedoucí tým z Neratovic-Byškovic domů s výpraskem (7:2), se čekalo, jak si hned v tom následujícím opět před vlastním publikem, poradí s dalším sokem z čela tabulky, druhým Sokolem Hostouň. Poradil a zaslouženě vyhrál brankami ze závěru obou poločasů 2:0. Hosté po prohře s Kladnem padli podruhé v řadě.

V první pětačtyřicetiminutovce se hrál vyrovnaný fotbal, nicméně blíž ke skórování byli hostitelé. Ve 20.min. ale Slicho neproměnil tutovku, když z malého vápna mířil jen vedle pravé tyče, aby svou převahu vystupňovali před poločasovým hvizdem sudího Kyncla. V 43. min. po centru Fikejze mířil Michálek jen nad břevno, následovalo vyškolení jednoho z hostujících obránců Makovským, jeho střela v pádu však skončila jen na nohách brankáře Pettíka. Pak se domácí přece jen dočkali. Po dlouhém autu Šmejkala ml. a závaru před brankou se míč odrazil k neobsazenému Hrdličkovi, který v poslední akci prvního poločasu prostřelil vše, co mu stálo v cestě a poslal tak svůj tým do vedení 1:0!

Ta druhá začala hodně nervózně, plnou osobních soubojů, fotbalová krása trpěla. Do první vyložené šance se po pěkné kombinační akci po hodině hry dostal hostující Kabele, ale i kdyby proměnil, jeho branka by pro odmávaný ofsajd neplatila. Na druhé straně se neujala střela z první Makovského. Pak vzplály emoce, když se v 76. min. po faulu na Šmejkala dožadovali domácí penalty. Hlavní arbitr po poradě s pomezním situaci vyhodnotil jinak a nechal zahrávat za hranicí velkého vápna. Pojistku vítězství SK dal po samostatném úniku v nastaveném čase Michálek.

"Po prohraném zápase s Kladnem jsme chtěli bodovat, apelovali jsme na hráče, aby přidali na důrazu a bojovnosti, ale za celý zápas si nejsme schopni vypracovat kloudnější gólovku, protože všechno chceme hrát až jak se říká do kuchyně. Český Brod patří do horní šestky, dneska to jednoznačně prokázal a zaslouženě vyhrál," řekl po utkání trenér hostujícího celku Zdeněk Hašek.

Jeho protějšek Zdeněk Šmejkal starší měl důvod k radosti: "Jsem rád, že domácí zápasy s mančafty z čela tabulky, jak s Neratovicemi před týden, tak i ten s Hostouní, kluci zvládli, protože venku to není pořád ono. O našem vítězství rozhodly závěry obou poločasů. Kaňkou na dnešním střetnutí je svalové zranění synátora, pro kterého podzim skončil," dodal zklamaně.

"Každý ze soupeřů představuje jinou kvalitu a ten dnešní dokázal, že je zvyklý vyhrávat, což se projevovalo na jeho důrazu! Toto utkání zase potvrdilo, jak už zmínil náš kouč, že doma hrajeme zatím lépe než venku, ale věřím, že na poslední dvě domácí výhry navážeme příští neděli v Lounech," věří šéf českobrodského klubu Luboš Holý.

SK Český Brod - Sokol Hostouň 2:0 (1:0). Branky: 45. Hrdlička, 90. Michálek, rozhodčí Kyncl, žk 4:3, 205 diváků

Č. Brod: Ordelt - Carda, Hrdlička, Šmejkal (78. Marek), Moravec - Makovský (89. Hanzl), Medek, Michálek, Slicho, Suk (87. Gajdasz) - Fikejz. Trenér Zdeněk Šmejkal starší

Hostouň: Pettík - Krndžija (33. Hanuščík), Motlík, Trapp, Charvát - Kabele, Vašák (60. Viduna), Marek, Dukát (46. Šilhan), Novák - Gajecký (50. Trnka, 77. Podobský). Trenér Zdeněk Hašek