KD: Hostouň láká mládí hvězdami i kvalitou

Hostouň  – Pár týdnů po návštěvě sparťanského obránce Costy se mezi fotbalovou mládeží Sokola Hostouň objevil jiný sparťan, legendární kanonýr letenského klubu Horst Siegl. Důvod byl jasný, Hostouň touží vybudovat skutečně silnou mládežnickou základnu. A Siegl je pro mladé lákadlem.

„Pro kluky je to zpestření tréninku a velký zážitek. Přece jen mezi ně dorazila osobnost a vlastně i legenda českého fotbalu,“ řekl Deníku trenér dorostu Sokola Zdeněk Nachtigal. Mimochodem hodně zajímavý kouč, který už rok trénuje zároveň přípravku SK Kladno a dorost Hostouně. „Když máte tolerantní manželku, tak jde všechno,“ usmál se populární Nafťák, jemuž s hostouňskými „klacky“ pomáhá asistent Jan Vycpálek, trenér brankářů Lukáš Průcha a další lidé včetně Lukáše Horníčka a masérky Zuzany Šůsové.

Podle Nachtigala přilákalo jméno Horst Siegl na nábor hodně dětí a hlavně u malinkatých byl nárůst znatelný. „U hostouňské mládeže je hodně cítit, že se do do toho předseda klubu Jiří Hondl opřel. Stejně jako jako další lidé z vedení mládeže jako Pepa Krejsa nebo Zdeněk Mužík. Měli to velmi dobře připraveno,“ chválil Nachtigal.

Stejný názor měl i nový muž na lavičce hostouňského áčka Zdeněk Hašek. On, další kouč Martin Čurda i všichni borci z áčka si našli v pondělí večer čas, aby se dětem na stadionu věnovali. „Tyhle akce jsou v dnešní době nutné. A když dorazí nějaká legenda, je to jedině dobře, děti pak přijdou,“ vyprávěl Hašek v čerstvě vyfasovaném tričku Hostouně.

Člen Klubu ligových kanonýrů Horst Siegl (176 branek, čtyřikrát vyhrál krále ligových střelců) se v Hostouni objevil poprvé už v zimě na klubovém plesu a právě tam se s předsedou Sokola Jiřím Hondlem domluvil, že na nábor dorazí. „Pro mě to není nic nového, na nábory se chodím dívat plus mám svůj Sigi team, se který objíždíme menší města a tam nám hrají předzápasy žáci. Což je ku prospěchu věci, protože moji spoluhráči, kteří ve fotbale něco dokázali, mohou mladým na vesnicích nebo v městečkách rozdat trochu radosti,“ říkal Horst Siegl.

Ten by se mohl objevit v Hostouni ještě 24. června v rámci oslav 90. let fotbalu v Hostouni a 110 let od založení Sokola. „Termín je šibeniční, protože je na něj naplánována spousta podobných akcí a nebude jednoduché sehnat hráče. Něco má Sparta, velký turnaj pořádá Jakub Voráček na Moravě, stejně tak Olymp, Top Real, Slavie. Přesto doufám, že někoho zajímavého seženu,“ dodal Horst Siegl.

A co na rozvoj mládeže v Hostouni říká předseda Jiří Hondl? Ve sloupku na klubových stránkách to popsal dokonale. „Hodně do mládeže na naše možnosti investujeme. Od vybavení, přes podmínky, tréninkové plochy, zázemí až po trenéry a tréninkové procesy,“ říká první muž Sokola a přidává i jednu zajímavost. „Část zimní přípravy mládežnických mužstev jsme přesunuli na kvalitní umělku do Rynholce a k tomu jsme rozběhli kyvadlovou dopravu, kdy nabíráme kluky na různých místech Kladenska, odvezeme je na trénink a zase je na stejná místa po jejich skončení vrátíme. Z mého pohledu je to pro ně a také rodiče super servis. Snad se nám to někdy vrátí,“ doufá Jiří Hondl.

Autor: Rudolf Muzika

zdroj