29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

JESENICE SP 9. 12. 2017

Dne 9. prosince 2017 se výběr naší starší přípravky s trenéry Jaromírem Boháčem a Romanem Hašplem a ved. týmu Davidem Šípem účastnil futsalového (4+1) turnaje v Jesenici u Prahy. Hráče přivítala moderní tělocvična krásné školy. Hrály se dvě 4 členné skupiny, dle výsledku pak křížení skupin a zápasy o finální umístění, čas 12 minut / zápas.

Vystoupení a umístění týmu hodně ovlivnila spíše smolná prohra v prvním zápase s Jesenicí B, kdy soupeř vyrovnal a překlopil výhru v samém závěru a již jsme nebyli schopní reagovat.

Se silnou Duklou jsme nejprve těsně minuli a z následné akce šli do vedení 1:0, ale soupeř perfektně pressoval a hlavně trestal i nejmenší chyby, prohráli jsme velkým rozdílem. Utkání ovlivnilo i zbytečné vyloučení našeho hráče za bežnou hru tělem (byť hráč soupeře spadl), to se sudímu moc nepovedlo, podobné události byly celý turnaj ohdnoceny maximáleně přímým kopem.

Zápas s Boleslaví se dal nazvat "festivalem spálených šancí", "těsně vedle" prostě nic neřeší, hraje se na branky. Defenzíva ale v tomto zápase fungovala dobře.

Hezký zápas se sehrál s Vlašimí, výhra tým povzbudila, ačkoliv před tímto zápasem již jsme byli mimo medailové možnosti.

Poslední náš zápas se hrál o 5. místo a svedl nás opět do souboje s Mladou Boleslaví. I přes převahu to byla  jen remíza 1:1  a následovaly penalty - rozstřel (jsou též obsaženy ve videu). Soupeř byl nakonec úspěšnější a skočil pátý, my šestí.

Turnaj gradoval opravdu parádním soubojem nejlepších ve finále, setkali se domácí Jesenice A a Dukla Praha. Jmenovaná Dukla již vedla 3:0 a vypadalo to na jasné vítězství. Možná ale závěr utkání podcenila a prostřídala hráče, Jesenice zabrala a otočila až na 4:3, Dukla se ze šoku oklepala a srovnala, následovaly penalty. Sérií bylo hodně, nervy střelců pracovaly a nakonec Jesenice rozhodla ve svůj prospěch a turnaj vyhrála před Duklou (která asi zahrála v turnaji nejlépe, podle našeho mínění) a Jesenice B byla třetí. Pořádající klub tedy mohl být velmi spokojený.

Zápasy Sokol Hostouň:

Skupina B