B tým | Trenér Miroslav Supáček hodnotí jarní zápasy

Hráči „béčka“ mají za sebou 3 jarní mistrovská utkání, ve kterých získali 7 bodů. Je potřeba poznamenat, že na začátku soutěže měli kluci z těchto zápasů 0 bodů a je tedy vidět kvalitní zimní příprava pod vedením trenérského dua Miroslav Supáček & Michal Zachariáš. Níže Vám přinášíme krátké zhodnocení těchto zápasů očima lodivoda Miroslav Supáček.

Sokol Hostouň "B" vs. SK Braškov 1:1 - výhra na pokutové kopy

První mistrovský zápas se nesl ve znamení snahy a nepřesností na obou stranách. V prvním poločase jsme diktovali tempo hry a zaslouženě šli do vedení dalekonosnou střelou, kterou vyprodukoval Lukáš Nachtigal. Druhou uklidňující branku se nám přidat nepodařilo, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Druhá polovina byla úplně jiná a chvílemi to vypadalo, jako bychom se ze hřiště vytratili. Soupeř našich chyb a nepřesností využil a zaslouženě vyrovnal stav na 1:1. Utkání se dohrávalo téměř bez šancí, ale i tak mohl Jaroš brankou na 2:1 rozhodnout o výhře hostů, ale naštěstí přestřelil. V závěru pak mohl naopak o třech bodech rozhodnout Ondra Žíla, kterého na zadní tyči našel Dědeček, ale i Ondra vyloženou šanci neproměnil.

V penaltovém rozstřelu se zaskvěl brankář Lukáš Obrcian, který lapil dvě penalty a my jsme tedy brali 2 body.

TJ Sokol Mšec vs. Sokol Hostouň "B" 2:2 - výhra na pokutové kopy

Poprvé na pěkně upravené přírodní trávě jsme zaspali začátek utkání a v 1 minutě inkasovali. Naštěstí se jednalo o tak rychlý gól, který nás nepoznamenal a hru jsme rychle vyrovnali. Tlak vyvrcholil v 27 minutě, kdy se po faulu na Radim Linc ujmul pokutového kopu Lukáš Nachtigal, který se nemýlil (penaltu musel proměnit dvakrát, jelikož bylo nařízeno její opakování - (brzké vběhnutí do pokutového území našeho hráče).

Zanedlouho jsme po chybě v domácí rozehrávce šli do vedení. Na 2:1 upravil Chuks Makati. Těsně před koncem prvního poločasu jsme znovu kapitulovali, kdy se z rohového kopu prosadil vysoký útočník, který se dostal nejrychleji na přední tyč. Do druhé půle jsme vstoupil znovu aktivně, avšak domácí byli ti, kteří mohli jít do vedení. S přispěním štěstí a brankové konstrukce jsme odolali jejich tlaku a nadechli se k závěrečné fázi. Bohužel se nám nepodařilo proměnit samostatné úniky, a tak došlo znovu na penalty.

V rozstřelu jsme byli 100 % a náš penaltový mág Lukáš Obrcian neponechal nic v náhodě a opět lapil dva pokutové kopy a tím pádem si odvážíme dva cenné body z venkovního utkání.

Sokol Hostouň "B" vs. TJ Sokol Vraný 3:0

Do zápasu o třetí místo jsme vstoupili velmi dobře a vytvořili si několik slibných šancí, které jsme však nedokázali proměnit. Plejádu zahozených tutovek utnul až jarní střelec Lukáš Nachtigal. Do půle nás soupeř neohrozil a my jsme druhou branku nepřidali.

Druhý poločas jsme pokračovali v nátlakové hře a až na 15minutový výpadek, kdy jsme přečkali menší tlak soupeře, který ale naši bránu nijak zvlášť neohrozil. S blížícím se koncem utkání a snahy Vraného vyrovnat se nám otevřela jejich zadní vrátka, čehož jsme dokázali dokonale využít. Na zadní tyči si na milimetrovou přihrávku počíhal J. Kubát a zvýšil na 2:0. Zanedlouho na 3:0 zvyšoval Adam Hofman, kterého vybídl Tomáš Bureš. Do konce utkání jsme zbývající šance neproměnili a 3:0 byl konečný výsledek.

Domácí stánek se nám podařilo otevřít výhrou, a tak věříme, že zde do konce soutěže nenajdeme přemožitele.

Na závěr poznamenal Miroslav Supáček, že výkon svěřenců byl dobrý, ale mělo to být 3:0 už po 30 minutách a v jiných utkání by se jim to mohlo vymstít.