20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

4. kolo, 22. 09. 2017

FK Slavoj Kladno 1 : 12 Sokol Hostouň

Sestava Hostouň: Michal Šiktanc, Daniel Tengeri, Frederik Weiss, Matěj Šíp, Matěj Šíp, Petr Hašpl, Vítek Mezera, Vojtěch Táborský, David Varhulík, Kryštof Krása, Luboš Paiskr, Monika Horešovská, Jiří Fanta, Štěpán Holoubek, Lukáš Kašpar, Ondřej Milota, Matěj Kučera, Lukáš Kašpar, David Myslík, Matěj Rokos, Filip Mészáros, Tadeáš Sailer, Natálie Boháčová, Jiří Fanta

Počet diváků: 30

Hřiště: Slavoj Kladno

Komentář k zápasu:

V pátek 22.9. přijela naše starší přípravka A na hřiště Slavoje Kladno, kde vedle zápasu s domácím mužstvem sehrála i zápas s mužstvem Libušína. Na základě požadavku domácích, jsme zahájili utkání dříve a díky tomu, že domácí vždy hrají 1. a 3. utkání, jsme hráli dvě utkání za sebou. Mezi námi trenéry panovali určité obavy, protože jsme měli jen 2 hráče na střídání a díky ve stejném čase hraných soutěžních zápasů starší přípravky B, jsme byli i oslabeni nejen o hráče, kteří byli nemocní. Zápas se Slavojem měl od samého počátku jednoznačný vývoj a bylo jen otázkou času, kolik soupeř nakonec obdrží branek. Přesto, že zápas skončil jednoznačně 12:1 v náš prospěch, je potřeba zmínit některé naše nedostatky ve hře. Pomalý pohyb s míčem, opět nepřesné přihrávky a špatné využívání šancí ke vstřelení gólů. Pozitivem bylo v zásadě dodržování herního rozestavění, málo chyb v obranné činnosti a bojovnost většiny hráčů. Po 5 minutové přestávce jsme nastoupili proti mužstvu Libušína. Bohužel ani toto mužstvo svým výkonem neprobudilo naše hráče k lepší hře. Velmi brzy jsme získali uklidňující brankový náskok. I právě díky rychlému  bezproblémovému vedení bych očekával více individuálních akcí a hezkých kombinací. Hodnocení je stejné jako u přechozího zápasu. Jen bych přidal pozitivum, že na našich hráčích nebylo znát, že hrají druhý zápas hned po sobě. Výsledek 9:1 tomu odpovídá. Vím, jak je někdy těžké se motivovat proti slabšímu soupeři, ale čekají nás těžší zápasy a v těch  nám předvedený výkon  nebude stačit. Budeme v trénincích dále pracovat na individuálních schopnostech všech hráčů, na zvýšení tempa a přesnosti naší hry, pohybu bez míče a u některých hráčů i na zvýšení důrazu v osobních soubojích včetně proměňování šancí.

Jaromír  Boháč

trenér